Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ние избираме за вас – Најелегантни гумени чизми

За гламурозни врнежливи денови…

Најновата соработка на брендот Saint Laurent додава неочекувана смелост на стандардните гумени чизми за дожд. Здружувајќи се со брендот Hunter, Ентони Вакарело, креативниот директор на YSL, додаде шмек на сопствениот гламур на класичните чизми.

Водоотпорните чизми достигнуваат совршено под колената и имаат суптилни потпетици. Сребрените копчиња на листовите се украсени со логото Hunter, додека стандардната гумена етикета со логото се освежува со едвај видливо брендирање. Мали сребрени шила ги покриваат сите чизми, додека горниот дел е украсен со полирана црна гума.

Чизмите Saint Laurent x Hunter може да се купат сега, за 695 американски долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Cotton Club

Врската помеѓу принцот Чарлс и принцезата Дајана стана особено бурна кон крајот на нивниот брак. Кога синот на британската кралица конечно се увери во...

Advertisement