Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Не само Bottega: носете светло зелено цело лето

Bottega Green е можеби главната нијанса на сезоната. Интензивното зелено стана еден вид симбол на генерацијата Z, заменувајќи го Millennial Pink на оваа позиција.

Јакни, здолништа и чанти од оваа нијанса буквално ги преплавија социјалните мрежи, но интересот за нив не опаѓа. И судејќи според емисиите на Bottega Green, тој ќе остане со нас цела наредна година. Затоа, слободно купувајте облека, обувки и додатоци во оваа нијанса: тие ќе бидат релевантни подолго време.

Неодамнешната колекција на Bottega Veneta Wardrobe 02 докажува дека светките изгледаат особено импресивни во зелена боја. Претставата што се одржа во берлинскиот клуб беше навистина празнична. Затоа, штом ограничувањата на пандемијата се минато, излезете во светкав фустан во боја на свежа трева. Истата трендовска идеја можете да ја видите во колекцијата Prada. И, ако фустаните покриени со големи светки не ви се допаѓаат, изберете сјајна јакна што ќе го краси секој монохроматски фустан.

Светло зелената нијанса изгледа поволно не само на сјајни ткаенини, туку и на кожата. Непотребно е да се каже, многу инфлуенсери се вљубија во познатите чанти од оваа нијанса, и дури тогаш почнаа да внесуваат боја во нивната секојдневна облека. Со текот на времето, кожените панталони и здолништа Bottega Green станаа вистинско нешто што мора да се има. Но, вреди да се обрне внимание на други, помалку познати предмети за облека: на пример, блузи или блузи. Можете да ги најдете во новите колекции на Ganni и Alexander McQueen.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Нијанси инспирирани од птици. Dior Makeup се подготвува за претстојната есенска сезона со колекција наречена „Birds of a Feather“, која се состои од палети...

Wall Street

Многу Олимпијци, освојувачи на златни, сребрени или бронзени медали, претставуваат луѓе богати по дух, но и по пари … Како што знаете многу добро,...

Green Tea

Овесната каша е богата со диетални влакна кои го стимулираат варењето, го балансираат шеќерот во крвта и го зајакнуваат имунитетот, и се наметнува како...

Fool Moon

Стресот е толку сеприсутен во нашите животи што сме скоро навикнати на него – би било чудо ако не се нервираме кога ќе се...

Advertisement