Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Нетфликс ги претставува „New Balance 550“ создадени со помош на фрагменти од метеор

Нетфликс и Сотби се здружија за да го прослават објавувањето на новиот филм на Адам Мекеј, „Don’t Look Up“.

Нетфликс, во соработка со производителот на патики од Манчестер, MattB Customs, ќе претстави уникатен пар New Balance 550. Секој пар вклучува фрагменти од метеоритот Сејмчан откриен во областа Магадан во Русија, кој датира од пред 4,5 милијарди години.

Бело-сивиот New Balance 550 има типично лого „N“ и кожни странични панели. Сепак, оваа верзија е збогатена со фрагменти од метеоритот Сејмчан исечен со воден млаз под висок притисок.

Патиките имаат и издлабени метални детали кои и оддаваат почит на Џенифер Лоренс, Кејт Дибијаски, студентка по астрономија во филмот.

Среќниот сопственик ќе земе дома сосема нов ултра и уникатен New Balance заедно со метеорит стар 4,5 милијарди години.

Ова специјално издание на Dibiasky 550 содржи 34 фрагменти од зрачен оливин и перидот. Ќе биде понуден за продажба на Sotheby’s на „Buy Now“ за 13.300 долари, а сите приходи ќе бидат искористени од WWF за намалување на влијанието на човекот врз животната средина.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement