Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Нема кој не се сврте кон заводливата Дакота Џонсон,во ефективно сако-фустан со детал на грбот кој е сензација…

Дакота Џонсон е ѕвездата на новата драма-комедија „Cha Cha Real Smooth“, чија премиера беше синоќа во Њујорк. За оваа прилика, како и речиси во сите нејзини стајлинзи, актерката се водеше од мислата „помалку е повеќе“ и воодушеви од смело издание кое комбинира елеганција и сексапил…

Модните избори на 32-годишната актерка Дакота Џонсон често се ненаметливи, а во исто време елегантни и заводливи што е тешко да не се забележат. Така беше и на синоќешната премиера на нејзиниот нов филм, за кој актерката избра спектакуларен сако-фустан и само неколку модни додатоци кои се покажаа како одличен избор.

Актерката, која се прослави со улогата во трилогијата „50 нијанси сиво“, се одлучи за кратка бела јакна-фустан која се истакнува со ефективен шлиц на грбот кој е украсен со кристали. Станува збор за модел со потпис на брендот AREA, а неговата цена е 1.659 американски долари.

Ласкавиот модел на фустанот го надополнила со црна чанта со златно синџирче, а се работи за модел ‘Jackie 1961’ со потпис на познатата италијанска модна куќа Gucci.

Дакота Џонсон го истакна овој заводлив и донекаде рокерски, но елегантен „изглед“ со сребрени ПВЦ сандали со потписот на брендот Jimmy Choo.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement