Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

На што мириса 2021-ва година?

Парфемот е потпис на една жена. Капка арома на вратот кажува многу за карактерот и ставот, заведувајќи без ниту еден збор или гест. Како што започна новата година, ги издвоивме парфемите кои ја одбележаа 2020 година, а поради мирисот, ефектот и квалитетот, тие ќе се носат и во 2021 година.

Погледнете ја нашата галерија и пронајдете инспирација за парфем кој ќе ги одбележи месеците пред нас.

AERIN – AMBRETTE DE NOIR
Луксузниот производ на француската компанија Aerin ни дава креација што издишува топлина од килибар и белешки од јасмин и бел божур.

GIVENCHY IRRESISTIBLE
Во согласност со составот, идеален за летниот период кога ја апсорбираме силата на сонцето и се восхитуваме на слободата. Потопено со арома на круша и мошус, одмерено, но директна покана за танц и авантура.

GUCCI GUILTY LOVE EDITION 2021
Гучи ни претставува специјално празнично издание. Опкружен со енергијата на празниците и новогодишната љубов, овој мирис ќе ги одбележи зимските месеци на многу интензивен и импресивен начин.

HERMÈS L’OMBRE DES MERVEILLES
Ориентален, унисекс парфем потпишан од Кристин Нагел. За храбрите и смелите. Интерпретацијата на аромата на „тутун“ и црн чај остава впечаток на мистицизам.

THE LOUIS VUITTON CALIFORNIA DREAM COLOGNE PERFUME
Ако духот, енергијата и специфичните ноти на Калифорнија би биле спакувани во шише, тоа би бил парфемот The Louis Vuitton California Dream. Леснотијата на цитрусот со внимателно избрани варијанти на цвеќе е поврзана со задоволството на зајдисонцето на Западниот брег. Духот на бескрајното лето и незаборавните авантури е скриен во оваа освежувачка креација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Route 66

Компанијата Hurtan го претставува екстравагантниот Grand Albaycín, базиран на сегашната Mazda MX-5. Во понудата се достапни верзии на roadster и targa (MX-5 RF) ....

Fine Living

Секој што ја сака идејата да живее во првиот град на пловечки остров, сега добива можност да си го дозволи тоа, под услов да...

Green Tea

Полн со минерали и витамини… Кога велите здрава храна, повеќето луѓе веднаш помислуваат на брокула со причина. Четири минути се доволни за подготвување на...

Fool Moon

Ова е последната позната снимка на Мерилин Монро. Создадена е на крајот на јули 1962 година, а на неа може да се види актерката...

Advertisement