Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

На овој начин ќе комбинирате пастелни бои како модни инфлуенсери

Боите се едно од нашите омилени поглавја во областа на модата. Силно го поддржуваме фактот дека тие можат да ја разубават и наједноставната облека, да го направат нашиот изглед подинамичен и истовремено да не претворат во модни експерти.

Сепак, ние целосно разбираме дека на повеќето од вас им е тешко да ги вклучите во вашата колекција, бидејќи нивната комбинација бара малку повеќе напор и време поминато пред огледалото.

Сè што треба да направите е да започнете со најбезбедните опции. Пастелните нијанси спаѓаат во оваа категорија и истовремено се едни од најголемите трендови во светот на уличниот стил оваа пролет.

Сите нијанси на сина боја

Сината боја беше главната боја минатата година, но нејзината популарност е сè уште многу силна. Неговите светли нијанси добро се вклопуваат во сончевите денови и се идеален начин за прв контакт со пастелни нијанси. Ако не сте вешти во експериментирање, можете да комбинирате само два тона, кои ќе бидат многу слични едни на други, или да создадете целосно син изглед со избирање на иста боја.

Жолта и виолетова

Една од комбинациите од оваа категорија што ја сакаме и за која веруваме дека го прави вашиот изглед многу убав е комбинацијата на жолта со јоргована боја. Според модните експерти, ниту една од овие две бои не треба да недостасува во женската гардероба оваа сезона. Комбинирајте преголеми пантолони од јоргована боја со жолта кошула со големи димензии.

Пинк е секогаш во мода

Розовата е една од најпопуларните бои оваа сезона. Го видовме во сите нијанси, од најлесниот до најинтензивниот. Ви предлагаме без да размислите за нивната пастелна верзија. Женствена и романтична, таа ќе ви помогне да ги следите правилата за уличен стил на најдобар начин. Лесно можете да изберете дел од вашиот изглед, како горниот дел, но во случај да припаѓате на похрабри дами, не двоумете се да направите тотално розов изглед, кој ќе се состои од розови нијанси кои ќе имаат мала разлика меѓу нив. Овие навидум идентични нијанси ќе бидат деталите што ќе направат разлика.

Mixed it up

Животот воопшто и модата особено се на страната на авантуристите. Не плашете се да експериментирате и постојано да пробувате различни работи, што ќе го однесе вашиот стил чекор понапред и ќе ви помогне да се развивате. Изберете ги омилените пастелни нијанси и носете ги сите заедно. На пример, сината, виолетовата и розовата боја одат добро заедно. Ако барате неутрално парче што ќе го „обедини“ сето тоа, тогаш белата маица е она што го барате!

Почувствувајте го зајдисонцето

Веќе минатото лето, забележавме посебна тенденција на модните фанови кон нијансите на зајдисонцето. Овој тренд продолжува и оваа година, а портокаловата е „кралот“ од оваа категорија. Ако сметате дека овој додаток е многу смел, можете да направите повеќе дискретна и „помирна“ комбинација на облека, доволно е да го комбинирате со пастелни тонови кои спаѓаат во категоријата зајдисонце, како што е розовата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement