Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

На иконата на глумата Џејн Фонда одлично ѝ стои спортски изглед и во 83-тата година

Легендарната актерка Џејн Фонда гостуваше „на далечина“ во шоуто Елен Деџенерис „Елен“, каде гордо ги покажа сивата коса и младешкото лице што ги остави сите без здив.

Холивудската ветеранка редовно добива комплименти за нејзиниот пркосен изглед низ годините.

Jane Fonda

Познатата актерка годинава ќе наполни 84 години, но изгледа фантастично.

Во посета на Елен, Џејн Фонда уште еднаш ги изненади сите со својот одличен изглед, бидејќи изгледа неколку децении помладо.

Актерката со пофалби за видеото одговори од нејзиниот дом во лежерно издание, а Елен го пофали нејзиниот младешки изглед и фризура.

Jane Fonda

„Многу сум среќна што дозволив да расте мојата природна коса“, ѝ рече Џејн на славната водителка.

Во претходното интервју, познатата актерка и активистка откри дека престанала да купува облека и редовно рециклира облека од нејзиниот плакар.

Инаку, Фонда стана новото заштитно лице на кампањата на Гучи минатата година.

Beenвездата на серијата „Грејс и Френки“ е избрана, заедно со музичарите Лил Нас Х и Кинг Принцес, јапонскиот уметник Мијави и екологистот Дејвид де Ротшилд да бидат заштитно лице на последната кампања на познатиот италијански бренд за висока мода Гучи и нивните нова колекција „Надвор од мрежата“.

Доколку лидерите на Гучи не одлучеа да користат рециклирани, но и органски материјали во новата кампања, 83-годишната Џејн Фонда веројатно никогаш немаше да се согласи да стане заштитно лице на колекцијата „Off the Grid“.

Целата колекција се вклопува во она за што Џејн Фонда зборува долго време и за што се бори како активист за климатски промени. Инаку, познатата актерка е позната по тоа што својата облека ја носи повеќе пати и со задоволство, особено раскошните фустани во кои се појавува на црвените теписи, како и по застапувањето дека луѓето треба да престанат да купуваат и натрупуваат стоки, што му штети на светот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement