Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

На дожд, ветер и мраз: практични црни јакни за сите прилики

Изборот на топла и модерна јакна е задача број еден во текот на зимата.

Затоа, јакните, палтата и крзнените бунди секогаш се на врвот на нашите списоци кога одиме на шопинг. И, се разбира, секој сака да го најде својот „свет грал“ – универзална и практична работа што не само што ќе издржи на лошите временски услови, туку и хармонично ќе се вклопи во секој стил. Се разбира, постои такво нешто – тоа е црна зимска јакна.

Не е важно во која шема на бои е составен вашиот стил – црна јакна ќе одговара на сè. Исто така е многу практичен и навистина способен визуелно да ја направи фигурата тенка.

Можеби е тешко да се избере вистинскиот, бидејќи можностите се бесконечни. Затоа, решивме да ја поедноставиме вашата задача што е можно повеќе и ги избравме најубавите и најтопли црни јакни за зимската сезона.

Погледнете ја нашата галерија со фотографии каде што сигурно ќе најдете нешто за себе.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност. Миучија Прада реши да...

Cotton Club

Џо Бајден положи заклетва како 46-ти американски претседател на Соединетите Држави на церемонија во Вашингтон. Пред него се заколна и Камала Харис, првата потпретседателка...

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Advertisement