Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најубавите празнични џемпери што можете да ги купите сега

Празнични џемпери за подобро расположение!

Пред да се запрашате дали вреди ваквиот додаток во колекцијата на вашите зимски џемпери, бидејќи всушност зборуваме за „типот“ на џемпери што може да се носат во одреден временски период, ќе ве потсетиме на две работи: прво, „Ugly Christmas sweaters“ не мора носете најочигледни празнични мотиви (ирваси, фенери, новогодишни елки и др.) и второ, откако Колин Фирт се појави како Марк Дарси во „Bridget Jones’s Diary“ (2001) со неговиот празничен џемпер, џемперите со божиќни дезени станаа тренд што редовно се враќа на мода.

Оваа година, кога сезоната на празници се развива во една од најинтроверзните поради Ковид-19, а зимските денови ќе ги поминеме во затворен простор, ситуацијата станува идеална за забавни божиќни џемпери.

На крајот на краиштата, станува збор за парчиња чиј дизајн и бои имаат за цел да го подобрат нашето расположение за време на празничната сезона, што е она што е потребно оваа година. Дури и ако мислите дека интензивните новогодишни дезени не одговараат на вашиот стил и естетика, џемперите можете да ги најдете на пазарот во посветли верзии со бледи нијанси и со нордиски или слободни дезени кои се поапстрактни и ќе го задоволат вашиот вкус.

Го откриваме најубавото во галеријата со фотографии!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

За да подготвите лажна карамела, користете меки урми и тахини, или паста од мелен семе од сусам. Иако рецептот е многу едноставен, треба да...

Fine Living

Секој од нас може да посака прекрасен и совршен одмор од соништата, во рамките на волшебните и бајковити Алпи, задолжени за создавање идеална позадина...

Route 66

Rimac Automobili на својата Фејсбук страница објави дека наскоро ќе започне сериското производство на нов електричен хиперавтомобил – моделот C_Two. Предсериската фазата започна со...

Fool Moon

Има само 22 години и за неколку минути го освои целиот свет. Инаугурацијата на Џо Бајден, како 46-ти претседател на САД, останува свежа тема....

Advertisement