Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најубавата и најелегантната колекција часовници

Брендот Аудемарс Пигет одлучи овој ден да ви го одземе здивот со своите фантастични креации…

Целиот свет со нетрпение ја очекува презентацијата на нивните најнови линии, без разлика дали станува збор за џебен модел на Бетмен или ограничено издание на црниот пантер, летање турбилон. По прекрасното суперхеројско партнерство наменето првенствено за мажи, брендот одлучи да понуди нешто на дамите кои се љубители на високата мода. Новините на Високата хологерија што ви ги претставуваме овој пат се суштината на летото, додека придружната кампања е дело на модниот фотограф, Харли Вир.

The most beautiful and elegant watch collection

Величествената, изјава за женска колекција е претставена во повеќе бои, со знаење, вештина и стил во центарот на вниманието. Прифаќајќи ја треперливата естетика на замрзнато злато наместо елегантна црна керамика, новите часовници се олицетворение на убавината.

Самоуверен кралски даб во матирано бело злато:
Развиен во соработка со италијанската дизајнерка на накит Каролина Бучи, овој часовник од бело злато од 18 карати изгледа етерично благодарение на неговиот бирање Tapisserie во нови нијанси на сина боја. Датумот е прикажан на позиција од три часа, додека цената на овој часовник со дијаметар од 34 мм е 62.500 долари.

Хронограф за кралски даб за самовит во аметист:
Овој часовник е комбинација за која светот не беше подготвен, додека не го виде. Подигнувајќи ги скалите на стилот, овој модел изработен од 18-каратно розово злато доби основа украсена со аметисти. Изгледа едноставно прекрасно и совршено се вклопува со виолетовиот бројчаник. Цената на овој модел е 103.400 долари.

Кралско дабово замрзнато злато двоен баланс тркало со ажур:
Оваа серија ќе ве воодушеви со три нови референци, со една со димензии 41 мм и две 37 мм, со рамки во боите на виножитото создадени од шарени скапоцени камења. Речиси совршени креации доаѓаат во жолти, бели или розови златни варијанти. Игри на бои, материјали и софистицирани украси им овозможуваат на овие модели целосно да го променат светот на Haute Joaillerie и Haute Couture. Цена достапна на барање.

Кралски даб Самоит во црна керамика:
Нема потреба да им завидувате на мажите на нивните модели „Royal Oak Black Panther Concept Flying Tourbillon“, бидејќи можете да го одземете подеднакво шармантниот „Royal Oak Selfwinding“. Елегантната естетика на овој црн модел со пречник од 34 мм е нагласена со детали од розово злато, додека неговата цена е 57.000 долари.

The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection
The most beautiful and elegant watch collection

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Приватните авиони се дел од секојдневниот живот на најбогатите луѓе во светот, но очигледно, овој модел ќе биде достапен само за некои од нив…...

Fool Moon

19-годишникот е фудбалер на Форт Лодердејл. Ромео Бекам во моментов живее во Мајами, откако ги заврши студиите во Обединетото Кралство на почетокот на оваа...

Four Seasons

Кога актерот Марлон Брандо го купи приватниот остров Териароа, по снимањето на „Бунт на Баунти“ на блиските Тахити и Муреа, тој го опиша островот...

Cotton Club

По импресивниот успех во Париз, Шангај и Лондон, изложбата „Кристијан Диор: Дизајнер на соништата“ наскоро ќе ужива долго во Музејот во Бруклин, во Њујорк....

Advertisement