Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најпосакуваната торба на сезоната Chanel 19 низ објективот на Sofiа Coppolа

Нов поглед на класиците!

Чантелите од Шанел секогаш стануваат дел од листата на модни желби на сите – запомнете ги веќе легендарните модели 2.55 и Boy. Не толку одамна, колекцијата на „IT“ чанти Шанел беше дополнета со модел – Шанел 19.

Сега е претставена нова рекламна кампања со учество на музите на брендот – Marine Vacth, Margaret Qualley и Taylor Russell. Фотографиите од рекламната кампања ги направи легендарниот фотограф Стивен Мејзел, а рекламите ги направија познатите режисери Роман и Софија Копола.

Новата чанта е вистинска класика со модерен талент. Обликот на пликото и иконскиот долг ланец се однесуваат на други познати торби на модната куќа, додека преголемото лого на двете испреплетени букви Ц и преголемите дијамантски споеви додаваат модерност и динамика.

Шанел 19 е претставена во неколку верзии – кожа, твид, свила, со светки, па дури и овча кожа во разни нијанси и графики.

Во новата рекламна кампања, музите на куќата Шанел покажуваат три верзии на новата торба: во црна кожа, разнобоен твид и класичен дезен. Марин Вакт за торбата рече: „Таа е толку елегантна што може да си дозволи да остане скромна“. Маргарет Куали додаде: „Чантата Шанел 19 е неверојатна! Се чувствувам побезбедно со неа “.

Рекламната кампања ја одразува радоста на животот и леснотијата својствени за една француска куќа, како и духот на младоста. Сигурни сме дека новитетот ќе им се допадне на сите љубители на стилот „Шанел“ – тој ги комбинира традицијата и модерноста на најдобар можен начин!

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...

Cotton Club

Креативната директорка на брендот Шанел, Вирџинија Виар, научи многу од нејзиниот учител Карл Лагерфелд, вклучително и создавање бестселер што ќе лови илјадници девојки ширум...

Four Seasons

Познатата водителка Елен Деџенерес и нејзината сопруга Порша де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито,...