Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најнеобичниот стајлинг на инаугурацијата: Поќерката на Камала Харис е именувана за идна модна икона

Покрај нејзиниот сопруг, новата американска потпретседателка на историската инаугурација ја поддржаа и нејзините деца од претходниот брак, синот Кол и ќерката Ела Емхоф, а всушност 22-годишната студентка на Парсонс школата за дизајн во Њујорк успеа да стане една од главните sвезди на инаугурацијата, кога станува збор за мода.

Ella Emhoff

Иако светската јавност досега немаше шанса да ја запознае подобро, 22-годишната Ела Емхоф обезбеди поголемо внимание со својот моден изглед на историската инаугурација во Вашингтон.

Ella Emhoff

Заедно со нејзиниот татко и брат, таа ја поддржа нејзината маќеа Камали Харис во ефективно издание во кое доминираше капут со потпис на италијанската модна куќа Миу Миу.

Ella Emhoff
Ella Emhoff

Избраниот кариран мантил се истакнуваше со светкави, кафеави камења поставени на рамената и извезени со бела јака. Гледајќи ја 22-годишната студентка по дизајн на инаугурацијата, не и требаше долго на јавноста на Твитер да ја прогласи за претстојна модна икона, а нејзиното палто во црна верзија на страниците на познати продавници се продава по цена од околу 30 илјади куни.

Новиот потпретседател на САД е ќерка на индиски и јамајкански имигранти, израснати во христијански и хиндуистички дух, додека нејзиниот бел сопруг Даг Емхоф израснал во еврејски летен камп. Кога се венчаа, Камала имаше 40 години, додека Даг Емхоф беше разведен. Тој е татко на две деца од претходниот брак и според статистичките податоци, неговите деца се едно од четири кои не живеат со двајцата биолошки родители. Камала Харис нема деца, но често истакнува дека улогата на „Момала“ им значи најмногу на нејзините посиноци.

Kamala Harris, Doug Emhoff, Jill Biden, Joe Biden

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Иако пандемијата има видено помалку странски туристи отколку претходните години, тоа не значи дека нема да гледаме омразени „чешки“ сандали на секој чекор во...

Cotton Club

Со над 70 години постоење, мартинките се вечен тренд кој оди толку добро со сè. Кога ќе скролате низ фидот на Инстаграм, имате впечаток...

Fool Moon

Ако се надевавте на feel-good серијал што ќе ве одвлече од фактот дека помина скоро една година од почетокот на пандемијата, ќе мора да...

Green Tea

Единственото нешто што ви го разубавува животот во последните неколку недели е ламбата од ладилникот? Дали обожавате да грицкате покрај ТВ и покрај каењето...

Advertisement