Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најмодерните жени носат портокалово ова лето

Внимателно анализиравме како портокаловата нијанса успеа да изврши инвазија на женската гардероба која нè инспирира со својот стил.

Сезонската палета Пролет/Лето 2021 дефинитивно имала многу изненадувања во боја, од меки и пастелни до поинтензивни. Розова, светло сина, лила, зелена се едни од најдобрите и најпопуларните летни бои. Сепак, најдобро облечените жени во уличен стил издвоија одредена боја и ја додадоа во нивниот гардеробер.

Станува збор за портокалова боја што успеа да стане главен херој на летото, иако секако има одобрение од врвни компании. Ако ви е тешко да ја комбинирате оваа нијанса, имајте на ум дека портокаловата боја оди добро со розовата, белата и црвената боја за совршен летен изглед.

Во колекцијата Versace за пролет/лето 2021, портокаловата е претставена во „total look“ со фустан, обувки и чанта, се во оваа еднобојна нијанса.

MSGM предложи портокалов костум, комбиниран со црни модни додатоци, трансформирајќи ја летната облека.

На модната ревија на Брендон Максвел издвоивме проѕирно плисирано портокалово здолниште.

Портокаловата е интензивна, но и топла боја што одговара на секој тип на кожа, па затоа е толку силно присутна во уличен стил. Најмодерните жени веќе додадоа портокалова боја во својот гардеробер, препознавајќи ја како динамична нијанса што може да ги привлече сите погледи.

Ако се осмелите, ви предлагаме да инвестирате во портокалов костум. Ова е одличен избор за одење во канцеларија.

Портокаловата боја исто така совршено се комбинира со контрастни тонови, како што е комбинацијата со розова.

Портокалова кошула со цветен принт може да стане идеална облека за на плажа, па затоа ова лето со задоволство ќе ја избереме за денови на одмор.

Портокаловата боја исто така може да биде основа за многу модели.

Секогаш постои можност да изберете портокалова чанта или чевли и да ги комбинирате со неутрална облека.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Хотелот Вила Хонег е единствен бутик хотел со 5 sвездички, сместен на планините во Бергенсток кај Луцерн, Швајцарија. Овој хотел датира од 1905 година...

Route 66

Порше ја проширува листата на премиум локации за патување на кои има американски полначи за Порше Тајкан. Историскиот хотел Марк Хопкинс Интерконтинентал Сан Франциско...

Fool Moon

Ѕвездите од серијата „Чарлиевите ангели“, четириесет и шестгодишната Дру и четириесет и деветгодишната Камерон, добија огромна поддршка и виртуелен аплауз од многу жени, вклучувајќи...

Cotton Club

Модната недела во Њујорк заврши со модна ревија на Том Форд, чија колекција го одразува жешкото исчекување на ноќните излегувања. Многумина од нас сѐ...

Advertisement