Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најжешките есенски модни трендови за 2020-та!

Првите есенски денови секогаш мирисаат на нови почетоци: нови денови во училишните и колеџските клупи, нови можности, нови работни победи, нови модни трендови. Иако календарски не е омилен период за многумина, есента, кога е модата во прашање, не мора да биде досадна, сива и монотоно време. И судејќи според излозите на модните брендови, есента е пошарена, весела и разиграна од кога било досега.

Кои јакни се во тренд оваа сезона? Кои бои да се изберат? Во кои парчиња нема да останете незабележани? Со цел да одговориме на сите овие прашања, ги собравме најпосакуваните парчиња оваа сезона од познатите брендови низ моловите.

Рокерска јакна

Без разлика дали ќе ја комбинирате со искинати фармерки и мартинки или фантазија фустан во пастелни бои и цветен дезен, кожената рокерска црна јакна е едно од парчињата што мора да ги имате оваа сезона. Иако некогаш беше резервирана за машки гардероби, сè почесто ја наоѓаме во најженствените варијанти. На вас е да ја изберете совршената.

Мал црн фустан

Од вечера на театар, преку деловна забава, роденденски забави до некои поформални прилики, малиот црн фустан е едно од оние парчиња што секоја жена треба да ги има во својот плакар. Без разлика дали ве привлекува малку покласичен или посмел крој, со само еден црн фустан и неколку различни модни додатоци, ќе имате безброј комбинации. Нека започнат модните игри!

View this post on Instagram

Date night🍷

A post shared by Jelena Peric🦋 (@j_make_up) on

Вештачко крзно

Ако има парче што е совршено за студени денови, тогаш тоа е палто од вештачко крзно. Тоа веќе неколку сезони е упорно на врвот на модните трендови, а оваа не е исклучок. Преку топли бои од ванила, живописни, топли нијанси до класичната варијанта на кафеаво мече, речиси секој е подеднакво шармантен на свој начин.

Палто со дезен

За секој ден, класично сиво, или нешто поелегантно во боја на коса од камила, е капут со кој не можете да погрешите. Но, ако сакате палто во кое ќе се истакнете во толпата, што ќе биде единственото парче што ќе ја воздигне секоја комбинација и ќе го развесели дури и најмрачниот ден, нашиот предлог е палто со дезен. Без разлика дали е цветно, карирано или геометриско, само нека биде гласно!

View this post on Instagram

Jesen stiže dunjo moja…🍂

A post shared by Nina Badrić (@badrich) on

Фустан со А кројка

Тие се здобија со популарност низ светот во средината на минатиот век, и исто толку популарни како што беа тогаш, тие се популарни и денес. Структурно, со копчиња на градите и пресек А од половината надолу, ќе нагласи женствена фигура, а во зависност од тоа дали ќе ги комбинирате со спортски обувки или малку поелегантни модели, тие брзо ќе се трансформираат од секојдневно во парче за некои посебни прилики.

https://www.instagram.com/p/CFRY1sthZu1/?utm_source=ig_embed

Јакна од тексас

Заборавете на здодевните, класични тексас јакни. Оваа сезона, тие се носат шарени, различни, везени, со апликации и натписи, крзно околу вратот … Тие се совршен избор за секој ден во оној познат период на транзиција кога слоевитната облека е задолжителна, и докажано е дека игра во секоја комбинација на облека.

Маици со висока јака

Екстремно женствени, маички што се припиваат до телото ќе ги истакнат струкот и облините на најсофистициран начин. Комбинирајте ги со панталони со висок струк, шорцеви со бермуди и топли хулахопки или мини здолништа и малку подолги здолништа.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...