Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најдобрите дизајнерски чанти што ќе сакате да ги носите секој ден

Ако ги прашавте жените кој е нивниот омилен моден додаток, ќе добиете доста различни одговори…

Некои веројатно би ги избрал своите омилени црни салонки, што ги прави да се чувствуваат моќно, како да го имаат целиот свет под своите нозе. Вторите може да речат дека станува збор за шал што го купиле за себе во Париз или Милано, што ги поврзува со нивното патување или авантура во непознат град. Третите би ги избрале часовниците што ги купиле за себе како прослава на големиот успех, а четвртите… добро, тие веројатно би ги избрале своите чанти.

Колку и да ги имаат, женските чанти, торби, ранци, тие никогаш не се доволни. Ако се прашувате зошто, обидете се да побарате од жена да ви објасни – вистината е всушност многу едноставна. Секоја чанта има своја цел, време на носење, стил што зрачи и приказна што ја носи со себе. Секој од нив има посебна емоција, сила и шарм што нè опива, секогаш кога ќе ја видиме.

Меѓу целиот арсенал на модни додатоци, чантите носат неоспорна победа, бидејќи тие ни овозможуваат да земеме со себе се што е потребно во текот на еден ден. Шампиони во таа категорија се тоте чантите.

Модерни, елегантни, смели или авангардни – овие чанти се доволно големи и издржливи за да носат сè што ви е драго во срцето и истовремено ви даваат можност да изгледате фантастично, каде и да одите.

Доколку се сомневате што да и подарите на вашата сакана дама за овие празници, во нашата галерија можете да ги откриете најдобрите и најпопуларните модели торби за торби, кои ќе ја покажат нивната моќ во годините што доаѓаат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Законот на бројот 3 се заснова на афирмација и едноставна заповед: „Сè што правите ќе ви се врати тродупло“. Универзумот сака да постигнете сè...

Green Tea

Џени Ривет, личен тренер на принцезата Дајана, откри која рутина за фитнес е одговорна за формата на Лејди Ди и самодовербата што ја имаше...

Fool Moon

Нема ниту еден познат актер од периодот на поранешна Југославија, на кого политичката пауза во 1990/91 година. не му ја комплицираше неговата кариера до...

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Advertisement