Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најдобра опција за беспрекорни црвени усни

Единственото дуо што ви треба во текот на оваа зимска сезона…

После веста дека добила статус на Дама од кралицата на Обединетото Кралство на Велика Британија, Pet Mekgrat се враќа на сцената и лансира нов производ, кој дефинитивно ќе го добие епитетот „култен“ со брзина на светлината. Лансирање на ограничен број на lip kit комплет за усни Crimson Couture, во новата makeup понуда доаѓа со кармин и молив за усни.

Инспириран од воодушевувачките црвени тонови, кармин MatteTrance во сенка ELSON 3, обезбедува усна хидратација и лесен мат финиш. За смел црвен изглед, можете да ги поставите усните со долготраен молив за усни PermaGel Ultra во нијанса на Blood Lust. Завршете ја вашата шминка со златен или зачаден поглед (smokey eye) и нотка на бронзер.

Со цена од 55 долари, овој заводлив комплет за усни може да се купи токму сега.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Идеални за романтична вечера… Повеќето од нас навистина уживаат во храната. И, обожаваат нови вкусни рецепти. Овој пат, ви донесовме едноставен рецепт за кинески...

Fool Moon

За жал, сите знаеме дека лошите луѓе, со злобна душа, постојат и овие се знаци дека имаат душа црна како ноќта… Луѓето со злобна...

Fine Living

Светот веќе го прифати Париз како еден од, ако не и најубавиот град на планетата … Кога помислуваме на Париз, автоматските конотации се појавуваат...

Fool Moon

Британската издавачка куќа BBE Music објави нов почесен албум во спомен на Дејвид Боуви. „Modern Love“ ќе излезе на 28 мај и вклучува омоти...

Advertisement