Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најдобар моден избор за жени со големи гради

Фустани во А-линија

Фустаните прилагодени на овој начин, како и здолништата во форма на ellвонче и возбудувањата ќе го балансираат целокупниот впечаток. Важно е само фустанот да биде што е можно побогат со материјал во неговиот долен дел, односно визуелно да ја балансира бујната биста.

Здолништа наместо фустани

Иако здолништата не мора да одговараат подобро на жени со големи гради, факт е дека многу жени имаат проблем да најдат совршен фустан, бидејќи тие често се разликуваат по големина во горниот и долниот дел од телото. Само од таа причина, полесно е да се најде здолниште и појасен врв отколку фустан.

Јакни за мотоцикли

Моторџиски јакни и блејзери ќе изгледаат одлично кај жени со големи гради. Свитканиот материјал од предната страна ќе ги одвлече вниманието и ќе ги покрие самите гради. Не грижете се дали навистина можете да ја закопчате јакна или не затоа што главно ќе ја носите раскопчана во секој случај, а бројот на поголеми што ќе ви се вклопат во градите ќе биде преголем во рамената и ракавите.

Широки панталони

Панталони и фармерки од таканаречениот лабав крој визуелно ќе го изедначат горниот и долниот дел од телото, па токму затоа во комбинација со обични маици ќе изгледаат одлично кај жени со големи гради.

Комбинезони

Комбинезоните, претежно во горниот дел, имаат голема ширина, поради што не треба да имате проблем дали ќе ви одговараат, а порелаксирана и малку понеформална зона на струкот совршено ќе ве балансира во горниот и долниот дел.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...