Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Најважниот аксесоар на годината: Сега носиме качкет во сите можни комбинации!

Најдобро од сè е фактот дека овие два супер трендови се среќаваат во неколку точки и дека скоро никогаш не било полесно (и поудобно) да се облечете во тренд. Замислете издание на Лејди Ди со огромен дуксер, јакна и долна тренерка. Да, тоа е тоа. Комбинацијата за криење од папараците во која Дијана отиде да ги земе децата на училиште сега може да биде одличен избор и за свечена вечера.

Ние навистина живееме во славни времиња.

Качкетот е оној детал што ќе ја направи секоја модна комбинација ладна и ноншалантна истовремено. Дали вашата коса е несредена? Нема проблем, додадете качкет. Ако мислевте дека тоа е тип на капа што не ви одговара оваа година, тука е да го побиете. Ако погледнете во Инстаграм, секоја девојка што додаде капа на нејзината модна равенка во скоро секоја насока, изгледа толку добро, да се прашувате зошто претходно не се сеќававме на тој добар трик во стар стил?

Нема правила во овој случај, од минималистички комбинации, преку опуштени изданија, сè до карирана јакна и бунда, сè може да биде добар придружник на капачето. Исто така, во овој случај, не важи сè што знаеме за комбинацијата на бои и отпечатоци, буквално сè е во игра! Плус, качкетите се еден од најевтините начини да ги зачините работите и да промените нешто во ваш стил.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Advertisement