Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Наскоро доаѓа нова колекција на Adidas x Gucci која го комбинира најдоброто од двата бренда и зрачи со духот на спортски шик во 1970-тите…

Соработката помеѓу познатата италијанска куќа Гучи и познатиот германски бренд Adidas започна пред неколку месеци, а наскоро ќе пристигне нова колекција која го спојува најдоброто од двата бренда и зрачи со духот на спортскиот шик од 1970-тите…

Италијанската луксузна модна куќа Gucci ќе ја лансира линијата Adidas x Gucci на 7 јуни, продолжувајќи ги парчињата претставени на ревијата во февруари. За разлика од предметите претставени на пистата, новата колекција е инспирирана од винтиџ спортска облека носена за тенис или голф во 1970-тите, и има впечатливи дезени кои го поврзуваат симболот на Adidas со три листови со графиката на Gucci и динамична рапсодија на бои.

Креативниот директор на Gucci, Алесандро Микеле, си поигра со машките и женските линии надополнувајќи ги со ретро шмек и смели бои карактеристични за двата бренда.

Колекцијата изобилува со модни додатоци како чанта за голф со лого, шарени чадори, свилени марами, ретро накит и капи. Adidas x Gucci ќе се продава во продавниците за луксуз и е-трговија Gucci, како и во апликацијата Adidas Confirmed.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement