Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

НАОМИ КЕМБЕЛ Е ЅВЕЗДАТА НА НОВАТА КАМПАЊА НА MARC JACOBS PRE-FALL 2022…

Супермоделот Наоми Кембел зазема централно место во кампањата на MARC JACOBS пред есента 2022 година.

Дизајнерката ја нарекува британската манекенка „нејзиното избрано семејство“, кое покажува избор од најновите чанти и облека за претстојната сезона за кампањата.

Фотографирана од долгогодишната соработничка Лариса Хофман и стилизирана од Дени Рид, кампањата носи четири нови силуети, вклучувајќи ги и The Tote Bag, The Bucket Bag и The Snapshot, покрај моделот на спојката. Кампањата беше инспирирана од светли бои, вклучително и Dragon Fire чанта и Regal Orchid торба со кофа.

Новите чанти се изработени од кожа, заедно со внатрешни џебови, како и ремени што се вадат и подесуваат. Секоја кожна чанта има и препознатливо лого на MARC JACOBS.

Од раѓањето на нејзината ќерка во мај 2021 година, Наоми Кембел се појави неколку пати на церемонии за доделување награди како што се БАФТА 2022 и Мет Гала, покрај тоа што глуми во неодамнешната кампања за Ланвин.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Распространетиот коњанички имот има замок со осум спални соби и 150-години стара чуварска куќа. Двејн Џонсон се префрли во селата на Џорџија.Ентитет поврзан со...

Fool Moon

Поранешната бизнис менаџерка на познатиот пејач Рики Мартин (50) тврди дека поп-ѕвездата и должи нешто повеќе од милион долари, а сега поднела тужба обидувајќи...

Green Tea

Актерката, икона за убавина и креативен директор за шминка зборува за летните третмани. Гвинет Палтроу беше една од најомилените и најпопуларните актерки на холивудската...

Four Seasons

Градот на светлината е непропустлива дестинација за страсните љубители на уметноста, а причината за тоа е многу повеќе од Ајфеловата кула. Одвојте време и...

Advertisement