Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Наоми Кембел е новата ѕвезда на Burberry TB Summer кампањата со монограм

Креативниот директор Рикардо Тиси ја покани својата долгогодишна пријателка Наоми Кембел да ја претстави најновата колекција TB Summer Monogram на Burberry.

Откако ја лансираше својата прва колекција TB Summer Monogram во 2019 година со моделот Џиџи Хадид и неговата втора колекција минатата година со Кендал Џенер, Наоми Кембел е совршен избор за третата кампања на легендарниот бренд.

Супермоделот, која неодамна стана мајка, изгледа совршено како и секогаш додека позирала пред објективот на Данко Штајнер.

„За мојата трета колекција TB Summer Monogram, сакав да го прославам балансот на нашето наследство со важноста секогаш да се развиваме и да одиме напред. Колекцијата го бележи тоа оптимистичко чувство на лет и она чувство на постојан моментум, кога сме возбудени за тоа што пристигнува“, изјави тој за Tisci, по повод на рекламната кампања.

За кампањата на колекцијата, Tisci ангажира визуелен уметник Фредерик Хајман за да ја пренесе својата визија за спокојство и авантура во уникатен CGI свет. Краткиот филм ја прикажува Наоми Кембел во спортска летна колекција во футуристички сон на море.

„Волшебно е да се работи со Рикардо. „Секогаш има толку уникатна визија и постојано успева да извади друг аспект од мене, охрабрувајќи ме да правам работи што мислам дека не можам да ги направам“, додаде Кембел.

Мотивот TB (страсна ода за основачот Томас Бурбери) е повторно откриен во нијанси на сина кобалт, длабока кралска сина и сива боја. Дизајнот е отпечатен на лесни делови од женска облека, вклучувајќи најлонски јакни, свилени сатенски фустани, големи кошули, елеци, свилени кратки шорцеви, боди и костими за капење. Колекцијата може да се пофали и со избор на машка облека од преголеми поло маици и свилени кошули со кратки ракави до кратки шорцеви и трупи за пливање.

Колекцијата Burberry TB Summer Monogram ќе биде достапна во Австралија, а избраните парчиња ќе бидат ексклузивно достапни во продавницата Brisbane Queens Plaza.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Оскаровката Хали Бери е во шестата деценија од животот, а ние ја откривме тајната на нејзиниот неверојатен изглед. Традиционално се очекува од холивудските ѕвезди...

Fool Moon

Кристина Агилера има убав глас, но лоша репутација, а доказ за тоа се многуте тепачки во кои била вклучена пејачката. Кристина Агилера стана светски...

Four Seasons

И покрај високо развиениот банкарски систем на Швајцарија, нејзините жители ретко користат картички за плаќање и претпочитаат готовина. Штом некој ќе ја спомне Швајцарија,...

Cotton Club

Што да се даде на девојката која има сè? Една опција – исклучително ретка чанта HERMES BIRKIN. На 10 август Крис Џенер на својата...

Advertisement