Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Назад во канцеларија? Да, но со најубавите и шик кошули

Ви претставуваме 15 модели на совршени кошули за да се вратите во нормала (се надевам) без да жртвувате добра доза на елеганција.

Враќањето на работа и на училиште по одмор значи враќање на стилот и правилата на облекување кои имаат акцент – кошула. Овие алишта се упориште околу кое се вртат многу софистицирани и паметни комбинации на облека, идеални за враќање на работа без да се жртвува стилот. Ако не сакате да направите грешка, секогаш започнувајте со убава шик кошула и „изградете“ облека околу неа.

Меѓу есенските трендови што ќе го забрзаат срцето, се издвојуваат обрасци како што се минимални цветни, ултра тенки вертикални ленти или карирани дезени. Но, не плашете се: ако преферирате малку „дивина“, обложувајте се на животински отпечаток. Моделите на леопард, тигар и зебра, како и кожата на змијата, сè уште се во тренд.

Кога станува збор за палетата на бои, можете да преминете на докажани есенски тонови како кафеава и зелена до дијаметрално спротивни, пастелни нијанси: розова, светлосина и зелена нане сигурно не хибернираат оваа есен. Што се однесува до материјалот, ние предлагаме свила, памук поплин и фланел. Но, ако сакате да се истакнете со вашиот стајлинг, одлучете се за оригиналност со кожена кошула: кожените и еко-кожените кошули ќе бидат голем тренд за време на студената сезона.

За да ви помогнеме да изберете совршена кошула, ги избравме 15-те најубави модели што можете да ги носите во овој период.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Судејќи според ова, 2020 година е навистина лоша година за сите… Како и да е, за Фу Чунсијао, колекционер од Хонг Конг, на кого...

Fool Moon

Со цел да ги разгледаме подетално сите карактеристики на астролошките знаци забавни, женски и „свесни за модата“, ќе се запознаеме со секој од нив...

Fine Living

1. Фраери што не се држат до личната хигиена. Не само што ми паѓаат на ум само момци кои имаат холивудска насмевка, но апсолутно...

Cotton Club

Уметноста на традицијата се истакнува како клучен дел од кампањата Dolce & Gabbana есен/зима 2020 Манекенката Кјара Скелси се појавува на кинематографски, црно-бели фотографии...