Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Моќна женственост: 5 есенски изгледи на Фенди, кој сакаме да ги испробаме сега

Колекцијата Fendi Fall/Winter е уште еден знак во дебатата за „новата женственост“. Која е таа? Каква е таа модерна девојка? Како да бидете облечени, а да не ги допирате стереотипите на „силни и независни“ и во исто време да не ги игнорирате тековните трендови? Одговорот е Силвија Вентурини Фенди – треба да ги покажете сите аспекти на женственоста, не ограничувајќи се на една работа, и конечно да си дозволите да бидете поинакви.

Ник Најт, на кого дизајнерката му се довери да ја снима кампањата, прецизно ја отелотвори оваа идеја во неговите кадри. Постојат пастелно розови тотални изгледи, примерна облека со кожен капут над голото тело и измамливо невина облека на млада девојка. И, секако, новата торба Peekaboo ISeeU, во која веќе многу sвезди успеаја да се заљубат.

„Не повикуваме на двоен живот и не треба да изгледате како хероини на филмовите „Beauty of the Day и „Mistress – Mistress“, но времињата се менуваат, а црната чипка и корсетот се уште оружје за масовно уништување“, велат од модната куќа на Фенди.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако некогаш сте копнееле во вереничкиот прстен на војвотката од Кембриџ и сте посакале да го имате сами – не сте единствените. Според новото...

Fool Moon

Додека нејзината внука во Лос Анџелес се подготвуваше за доаѓањето на првото дете, славната Џулија Робертс реши да најде пауза од обврските на песочните...

Cotton Club

Откако латино дивата Џенифер Лопез реши да ги соблече своите непотребни партали за да го промовира својот нов сингл, 36-годишната ријалити sвезда Клои Кардашијан...

Fool Moon

Големиот спој е редок и посебен астролошки настан што се случува најчесто еднаш во 20 години. Тоа подразбира средба на Јупитер и Сатурн во...

Advertisement