Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Можат да бидат дел од лежерен, но и елегантен стајлинг: Овие панталони ќе бидат апсолутен хит на пролетната сезона!

Овој крој повеќе не е резервиран исклучиво за деловен стил…

Императив на оваа, но и на сезоната пред нас е удобноста. Колекциите на модни дизајнери се преплавени со парчиња во кои ќе ни биде пријатно, но, и во кои исто така ќе изгледаме апсолутно шик.

На почетокот на пролетта, пантолоните со поширок крој се враќаат на модната сцена. Иако претходно беа резервирани за деловна облека и обично носеа јакни и деловни кошули, тоа правило се менува. Оваа година, таа ќе стане дел од повеќе лежерни комбинации и задолжителен дел од женската гардероба во стил.

Дизајнерите советуваат да се комбинираат со кошули, едноставни кроп топови и широки блузи. Сите бои ќе бидат во тренд, а на вас е да изберете која најмногу ви се допаѓа.

Во овој крој на панталони веќе имавме можност да ги видиме моделите Кендал Џенер и Бела Хадид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не мора да чекате лето за да носите плетени торби. Плетени чанти видовме во колекциите на многу брендови за сезоната пролет/лето. На пример, Dolce...

Fool Moon

Вивиен Вествуд наполни 80 години – а легендарната дизајнерка реши да го прослави роденденот на поинаков начин. Во чест на нејзиниот роденден, таа ќе...

Four Seasons

Ако не сте месојад, веруваме дека оваа листа ќе ви помогне. Но, дури и да сте месојад, не е важно, можеби овие градови ќе...

Green Tea

Целерот е познат како природен антисептик Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за сокот направен од целер,...

Advertisement