Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модни заповеди на жена со беспрекорен стил: Ана Винтур строго се придржува до овие правила!

Со години ја носи титулата најстилизирана жена на светот…

Таа ги следи овие правила со години и скоро никогаш не направила ниту една модна грешка. Нејзиниот стил ги воодушевува многумина жени ширум светот, а открива кои чекори се задолжителни на патот до совршен стајлинг.

Нејзиниот стил се заснова на ова:

  1. Изберете класици наместо трендови

Секогаш е подобра опција да инвестирате во парчиња кои се безвременски класици и кои никогаш нема да излезат од мода, отколку да потрошите многу пари на трендови што ќе излезат за 2 месеци.

  1. Останете верни на чевлите и облеката што добро ви одговара

Кога станува збор за обувки, важи истото правило.

  1. Избегнувајте флуоресцентни бои

Таа обожава облека во боја, но никогаш нема да ја видите во флуоресцентни парчиња. Според неа, тие се одраз на лош и ефтин стил.

  1. Избегнувајте логоа и натписи на облеката

Жената која украсува добар стил никогаш нема да си дозволи да носи гардероба со натпис на брендот.

  1. Изберете облека што ќе ви ласка на фигурата

Искористете го најдоброто од облеката што ја купувате и проверете дали исечокот што го избравте навистина ги истакнува атрибутите на вашата линија.

  1. Избегнувајте вештачки материјали

Освен што изгледаат лошо, тие не се добри за кожата. Ана Винтур советува да не ги вложувате вашите пари во материјали како најлон и секогаш да им давате предност на природните материјали како свила, лен, памук.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Како да се зајакне имунитетот? Еден начин е да се следи внесот на цинк. Поради некоја причина, овој микроелемент често се заборава, иако неговиот...

Cotton Club

Секој што ги вклучи социјалните мрежи во последните два дена не можеше да избегне вистински налет на мемиња и видеа чија sвезда беше топло...

Cotton Club

Комбинации на бои кои вреди да се погледнат! Бојата е деликатна работа. И можеби комбинирањето на боите е една од најтешките работи во модата....

Green Tea

Суви снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат до скок на шеќерот во крвта што...

Advertisement