Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модната носталгија на Дуа Липа

Пејачката донесе висока мода во скеч шоуто „Saturday Night Live“

За разлика од повеќето, Дуа Липа има добра година. Новиот албум „Future Nostalgia“ ја донесе до самиот врв на поп музиката и донесе бројни номинации, остварила успешна музичка соработка, а виртуелното музичко шоу Studio 2054 ги угостила sвездите како Мајли Сајрус, Кајли Миног, FKA twigs и оставри рекорден рејтинг. Како своевиден заклучок за успешна година, Дуа Липа настапи во саботата во долгогодишното шоу Saturday Night Live како музички гостин и со своите аутфити ја претвори сцената во мало модно шоу.

За да го објави шоуто, заедно со актерките Кристен Виг и Кејт Мекинон, таа носела фантастичен Mugler винтиџ фустан со кадифе од осумдесеттите години, а драматичниот look изглед е подвлечен со црна маска.

Првиот музички перформанс била изведбата во живо на хитот „Don’t Start Now“, а аутфитот што го нослеа предизвикува вистинска носталгија: леопардскиот корсет на Азедин Алаја е направен според оној од 90-тите години, славен од Наоми Кембел и Кристи Тарлингтон.

За песната „Levitating“ таа носела воздушеста и лелеава креација на Valentine’s Couture што го илустрира впечатокот на леснотија – бел фустан и голема капа со пердуви (не можеме а да не се сетиме на Линда Евангелиста на Mugler, облечена во спотот за „Too Funky“) – кој доминирале на сцената и малите екрани, а впечатокот за екстраваганција и гламур го комплетирала со накитот Faberge.

За стајлингот е одговорна стилистката Лоренцо Посоко, која стои зад нејзините многу импресивни комбинации и која многу придонесе да се претвори Дуа Липа од музички и моден newcomer во fashionistа, каква што е денес.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

8 намирници што треба да се избегнуваат! Овесни снегулкиЖитарките за појадок често содржат многу јаглени хидрати и шеќери. Како резултат, тие можат да доведат...

Fool Moon

Законот на бројот 3 се заснова на афирмација и едноставна заповед: „Сè што правите ќе ви се врати тродупло“. Универзумот сака да постигнете сè...

Green Tea

Џени Ривет, личен тренер на принцезата Дајана, откри која рутина за фитнес е одговорна за формата на Лејди Ди и самодовербата што ја имаше...

Fool Moon

Нема ниту еден познат актер од периодот на поранешна Југославија, на кого политичката пауза во 1990/91 година. не му ја комплицираше неговата кариера до...

Advertisement