Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модерни мајки: Супермоделите Ирина Шајк и Карли Клос со своите деца прошетаа низ улиците на Њујорк

Супермоделите Ирина Шајк и Карли Клос одамна станаа икони на стилот и надвор од модната писта.

Тие честопати се појавуваат на улиците на светските метрополи во ултра-стилска облека, привлекувајќи го целото внимание на папараците.

Овој пат Ирина Шајк излезе на прошетка во сончевиот Њујорк со својата ќерка Леа, во придружба на нејзината пријателка од модната писта Карли Клос. Лесно е да се погоди дека стилот на двете девојки го привлече целото внимание на модниот свет. Клос, како Ирина Шајк, излезе на прошетка со новороденче, чиј пол сè уште се чува во тајност.

За излегување, Ирина Шајк избра кожен капут во кафеава нијанса, црни панталони, масивни крокодилски чизми и очила со животински принт.

Карли Клос носеше тренди бициклисти во комбинација со бела предимензионирана кошула и обемен црн блејзер. Gucci мокасини и мала црна торба, сребрен накит и дискретна пунџа на главата го комплетираа изгледот на моделот.

Ќерката на Ирина блесна покрај познатите супермодели. За да се прошета, девојчето носеше розов фустан од тул, кардиган и светкави балетанки, кои, патем, ги носат сите трендсетерки оваа сезона.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Откако е снимен во инвалидска количка, Бред предизвика дебата меѓу обожавателите кои тврдат дека неговата бивша е виновен за сè! „Бред Пит ја напушти...

Fine Living

Duffy London, бренд познат по своите скулпторски парчиња мебел, штотуку ја претстави својата нова лимитирана едиција Monument Valley масички за кафе… Со слоевит дизајн...

Green Tea

Истражувањата покажуваат дека свежо цвеќе во вашиот дом всушност може да го намали нивото на болка. Многумина од нас знаат за обичајот да испраќаат...

Cotton Club

Стилот не знае за години. Се работи за личност, лична перцепција и избор. Она што жената може да изгледа „забрането“ да го носи по...

Advertisement