Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Модели на торби кои најмногу ќе се носат оваа година

Ако сте голем сонувач како нас, веќе подготвивте долг список на резолуции за Нова Година. Без разлика дали вашите планови вклучуваат напредување во кариерата, стекнување нови пријатели или подобра и поздрава диета, знаеме дека нема да одите никаде без совршената чанта.

Зачекорете во 2021 година со вашиот нов асистент, познат и како „најжешката“ торба во сезоната. Ја поминавме изминатата година анализирајќи колекции, гледајќи луѓе и прелистувајќи ги нашите извори на Инстаграм за да откриеме врвни чанти достојни за вашата гардероба.

Вклучувајќи структурирани чанти за boss-girl изгледот, до модели кои се совршени за вечерни излегувања или одење во теретана – нашата листа има по нешто за секого.

  • Торба со реси – Со естетика од 70-тите, чантите со реси добиваат сѐ повеќе популарност оваа година.
  • Saddle bags – Вредноста на класиката е ненадмината и Saddle торбите го потврдуваат тоа.
  • Големи торби – Оваа година омилените торби треба да можат да соберат сѐ што ви треба и совршено да се вклопат со вашиот аутфит.
  • Хобо чанти – Од надградените култни „Jackie 1961“ Гучи торби до дебитантските и веќе популарни Клео на Прада, оваа година го цениме минимализмот и структурираната естетика.
  • Utility bags – без оглед на тоа дали станува збор за торба во вид на ремен кој потсетува на оној за алати, или футрола за вашиот термос, оваа година ваквите торби се задолжителни.
  • Неочекувани облици – Направете разлика со вложување во чанти кои досега не биле видени. Уникатноста лежи во единствени и неочекувани форми и дизајни!
  • Микро торби – Микро торбите ќе ја играат улогата на накит во вашите аутфити оваа година. Само носете ги преку торзото или закачени на ланци на врат.
  • Tie-dye торби – Меѓу најочекуваните трендови на 2020 е tie dye трендот, кој оваа година се пренесува на чантите.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Ќерката на славната пејачка застана пред камерите за нова колекција на шарена облека потпишана од славниот британски дизајнер, а тоа се креации за вежбање...

Fool Moon

Што одредува кој сексуално нè привлекува? Ова е изненадувачки тешко прашање на кое е тешко да се одговори затоа што се чини дека привлечноста...

Fool Moon

Саде Аду го прослави својот 62-ри роденден на 16 јануари. Саде, родена во Нигерија и израсната во Велика Британија, го издаде својот прв албум...

Green Tea

Не сите диети се комплицирани и напорни – доволно е да се воздржите од јадење еден ден во неделата и килограмите ќе се „стопат“:...

Advertisement