Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Мода за модерна студентка: Како да добиете 10-ка за одличен стајлинг

Зимата е при крај (конечно!) – време е да ја подготвите гардеробата за топлата сезона.

Точно, пред тоа треба да го поминеме оној вонсезонски период помеѓу зимата и пролетта кога деновите се уште се ладни. И главната облека за овој период од годината се, се разбира, лесни палта и палта. Една од најочигледните опции е класичен беж мантил. Можеби веќе го имате. Но, што да го носите за да изгледа стилски, а не досадно и воздржано?

Земете ја Ирина Шајк на пример – супермоделот точно знае како да остане во центарот на вниманието во секое време. Таа ја надополни безвременската класика со трендовски џемпер со ромбоиди во „preppy“ стил, како американски студент на колеџ, под кој носеше едноставна бела кошула. Овие работи беа придружени со широки долги фармерки во духот на 90-тите години – таков модел ќе биде во тренд долго време, и одговара на апсолутно на сите.

Удобните чизми со масивен ѓон се уште еден детал што никому нема да му пречи, особено вон сезоната. Минијатурна торба за рамо ќе го освежи изгледот и ќе го направи малку поелегантен – дури и ако сте инаку облечени многу едноставно и лежерно.

Овој стил можете лесно да го повторите со помош на облека и додатоци што ги избравме за вас. Откријте ги во галеријата со фотографии!

BURBERRY
CAMPER
ZARA
WEEKEND MAX MARA
ZARA
LEVI’S

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Понекогаш животот може да биде тежок и да ви задава разни искушенија, камшикувајќи ве од сите страни, што прави да се чувствувате вознемирено и...

Fine Living

Сместен во приватна шума и близу до платформата за слетување на хеликоптер, имотот се истакнува по многубројните објекти. Се вика Барнхаус и е оддалечен...

Cotton Club

Пепелашка и Црвенкапа во маѓепсаниот Версај! Марија Грација Чиури, дизајнер на модната куќа Диор која секогаш создава облека што пренесува единствена порака и ја...

Fool Moon

“Иднината ни припаѓа на сите нас. На мојата ќерка. На моите деца. На нас. На жените. На секого. На тебе”. По повод Денот на...

Advertisement