Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Мишел е ненадмината – социјалните мрежи ја прогласија оваа комбинација за најдобра

Автор на бестселер, поранешна прва дама на САД, модна икона и хероина на американската сцена со одличен стил, како и амбасадорка на бројни проекти за подобар живот, Мишел Обама, повторно е во фокусот на светската јавност.

И ништо помалку и повеќе од пристигнувањето на инаугурацијата на 46-от американски претседател eо Бајден, што се одржа во средата, 20 јануари, во срцето на метрополата на САД – Вашингтон. Имено, таа пристигна таму во custom madeкомбинација на нејзиниот омилен млад дизајнер – Серхио Хадсон, кој потпишува изглед на многу sвезди од сцената, и сè уште не е толку познат.

Додека Барак беше џентлмен во костум на Ралф Лорен, Мишел го привлече вниманието во костим во боја на модар патлиџан што го нагласи со XXL појас и палто во иста нијанса.

Дека Мишел и одличниот стил одат рака под рака, никогаш не било спорно, особено затоа што за време на мандатот на нејзиниот сопруг таа покажа што значи да се биде модерна верзија на Џеки Оназис, а сега нејзиниот стил отиде чекор подалеку – во насока на празнична елеганција за која ќе се зборува со денови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Што ве чека ако сте ја напуштиле палатата? Spoiler: прекрасен и мирен живот. Принцот Хари даде искрено интервју за неговиот пријател Џејмс Корден во...

Green Tea

Железото е еден од најважните елементи во трагови во нашето тело. Според статистичките податоци, недостаток на железо во организмот се забележува кај 30-40% од...

Cotton Club

Легендарната актерка Џејн Фонда гостуваше „на далечина“ во шоуто Елен Деџенерис „Елен“, каде гордо ги покажа сивата коса и младешкото лице што ги остави...

Green Tea

Каролина Меколи од Перт во Тик Ток објави како да го исчистите шишето со вода што го користите секој ден, користејќи вода и алкохолен...

Advertisement