Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Мис индивидуалност: Рекламна кампања на Миу Миу за пролет/лето 2021

Модниот бренд Miu Miu претстави кампања за пролет / лето 2021 година, што претставува заедница на неконформисти со жива личност.

Миучија Прада реши да ја сними рекламната кампања со професионалецот Стивен Мејзел. Идејата за снимањето е невообичаена жена во обична домашна средина: мистериозната и разноврсна британска актерка Ема Корин; сѐстраната канадска мултимедијална уметница Алисон Кац, светски познатата американска пејачка Келси Лу, која свири на различни музички инструменти; и зачудувачки модели Клои и Топси.

miss-individualnosti-miu-miu-proleceleto-2021-reklamna-kampanja (2).jpg

Секој учесник е претставен во два портрета кои ја отсликуваат нејзината вродена индивидуалност: едниот исцениран, а другиот личен, небаре секој од нив е случајно фатен во нејзината замислена спална соба.

miss-individualnosti-miu-miu-proleceleto-2021-reklamna-kampanja (1).jpg

Да потсетиме дека во сезоната пролет-лето 2021 година, Миучија Прада комбинираше спортски мотиви со вечерни фустани во потрага по одговор на прашањето „Што да правиме со модата за време на КОВИД-19: целосно да се потопиме во функционална удобност или да покажеме фантазија?“.

miss-individualnosti-miu-miu-proleceleto-2021-reklamna-kampanja (3).jpg

„Постојат неколку причини зошто луѓето се облекуваат на еден или друг начин: понекогаш да задоволуваат, некогаш да бидат секси, понекогаш да бидат социјално значајни, понекогаш да работат“, рече тогаш Миучија Прада, која сакаше да ја пренесе идејата за улогата на облеката во животот на жената.

miss-individualnosti-miu-miu-proleceleto-2021-reklamna-kampanja (5).jpg

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Додека Лејди Гага снимаше во Рим, семејниот пријател Рајан Фишер се грижеше за нејзините три француски булдози, но за време на вечерна прошетка пред...

Fool Moon

За да не се изгуби мирисот и уникатниот шарм. Дали внимавате на датумот на истекување на вашите омилени парфеми или секогаш успевате да ги...

Cotton Club

Зимата е при крај (конечно!) – време е да ја подготвите гардеробата за топлата сезона. Точно, пред тоа треба да го поминеме оној вонсезонски...

Green Tea

Состојки (до шест лица): 500 гр тестенини пене (цело пакување) 2 пара колбаси 200 гр сирење 200 гр пире од домати 100 мл масло...

Advertisement