Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Мила Кунис и Ештон Качер прошетаа во хит есенски и зимски парчиња: Инвестирајте во добар џемпер…

Во Лос Анџелес е време за џемпер, верувале или не, а Ештон Качер и Мила Кунис се доказ дека дури и шетањето во слободно време може да биде стилски.

Ѕвездите на „Шоуто од 70-тите“ оваа недела се прошетаа низ студениот Лос Анџелес облечени во соодветни џемпери. Мила се одлучи за „преголем“ џемпер со копчиња во необична боја, нешто помеѓу розова и праска, а го спои со портокалови панталони, црни патики и бела капа. Со Ештон ситуацијата е малку попригушена, тој избра монохроматски изглед – сив џемпер и сиви фармерки.

Дали оваа двојка ви дава идеи? Со доаѓањето на постуденото време, никогаш не сте имале поидеална можност да ги убедите вашата сакана или сакан да бидете стилски усогласени со гардеробата – секој сака да му биде топло, па нема да биде тешко да го убедите вашиот партнер да се согласи на вакво нешто. Добрата трикотажа е основата и на машката и на женската зимска гардероба и тие не бараат нешто посебно за да се комбинираат. Додека мажите претпочитаат обични фармерки и бела маичка, дамите избираат да експериментираат со стилови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement