Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Микимото го освојува светот на парфемите

Брендот Микимото е познат низ целиот свет како најпознат златар во Јапонија.

Колку што бисерите им помогнаа да чекорат по својот пат, толку и Микимото им помогна на култивираните бисери да станат дел од списокот на желби на сите. Кокичи Микимото беше светски човек кој успеа да култивира бисери. Пред 125 години, овој бренд го создаде првиот култивиран бисер, а сега, во 2020 година, тие се подготвени да го претстават својот прв парфем.

Mikimoto Eau de Parfum е резултат на соработката со Scent Beauty, првата мулти-бренд платформа за е-трговија за луксузни парфеми. Како што се очекуваше, мирисот на морето ќе ви овозможи мирисно искуство, со ноти на свежи ноти од цитрус. Бисерите, исто така, играат клучна улога во првиот парфем на Микимото во форма на ексклузивна цветна мешавина од ирис и магнолија.

Мирисот се затвора со дрвени ноти, кои се комбинираат со нежноста на шафран, што го прави беспрекорно луксузен. Величественоста на шишето со овој парфем дефинитивно ќе ве маѓепса – неговиот дизајн нè потсетува на бисер во школка, со паметна употреба на ексклузивни бои и бисерен сјај. Цената на овој парфем е 275 долари за 75 ml.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Ако сте во врска со Шкорпија, можете да бидете сигурни дека дефинитивно нема да ви биде здодевно. Тие се полни со енергија, страсти и...

Fool Moon

За да не паднеме во рутина, доволно се мали промени, па најдовме стручни совети. Сексот е многу забавен, но ако сме долго време со...

Fine Living

Секојдневно се среќаваме со предизвици со кои се справуваме повеќе или помалку успешно. Понекогаш сме среќни, понекогаш не, но секогаш сме богати со нашето...

Green Tea

Џенифер Анистон ја освои титулата секс симбол и идол на милиони во раните 90-ти, кога за прв пат се појави легендарната ТВ серија Пријатели....

Advertisement