Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Миди фустан, папучи и Диор торба: Анџелина Џоли на шопинг

Од актерката учиме како да носиме бело од глава до петици!

Иако многумина од нас носеа тренерки секој ден за време на пандемијата на коронавирусите, Анџелина Џоли докажа дека можете да изгледате шик за време на шопингот. Во петокот, актерката беше фотографирана во Лос Анџелес од папараци со деца, Шајло и Захара Џоли-Пит.

За прошетка, Џоли одбра облека и модни додатоци во бело.

Белиот фустан со должина на миди совршено одговара на нејзината фигура – што не е изненадувачки, бидејќи е специјално направен за актерката. Елегантни влечки на Фенди со врежано лого на ФФ и торба Кристијан Диор го комплетираат изгледот и исто така се во согласност со целокупната облека.

И покрај фактот дека целиот изглед е во бело, тоа воопшто не додава тежина, туку, напротив, ја прави силуетата пософистицирана, сето тоа благодарение на правилниот стил на фустанот. Три четвртини ракави и миди здолниште поволно ги покриваат недостатоците на фигурата, а високиот струк визуелно ги продолжува нозете на Анџелина Џоли.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Легендарниот дизајнер почина во 2019 година. На почетокот на јануари, телохранителот и личен асистент на Карл Лагерфелд, Себастијан Џондо, ја најави својата книга за...

Green Tea

Во моменти на страв и напади на паника, обично забораваме прво да дишеме, што само ја отежнува ситуацијата за нас. Затоа, д-р Ендру Вале...

Cotton Club

Зимски капут од соништата. Јакни од сите видови тешко може да се наречат нешто навистина оригинално. Дури и ултра-гломазните модели станаа прилично чест основен...

Fool Moon

Почина на 87-годишна возраст. На почетокот на јануари, Лери Кинг беше хоспитализиран во Лос Анџелес, откако доби Ковид-19. Култниот новинар, еден од најхаризматичните анкетари...

Advertisement