Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Меланија Трамп не престанува да се фали со скапоцени капути, а најновиот го зачини со хит парче облека од оваа сезона (ФОТО)

Откако ја пречекаа елката висока пет метри пред Белата куќа, наскоро бившата прва дама на Америка, Меланија Трамп, со сопругот Доналд организираше традиционално помилување на мисирка во пресрет на Денот на благодарноста и овој пат го привлече вниманието на јавноста со своето модно издание.

По свеченото преземање на новогодишната елка, која оваа празнична сезона ќе ја краси Сината соба на Претседателската резиденција во Вашингтон, 50-годишната Словенка привлече внимание на традиционалната церемонија за помилување на мисирка, што се одржува во Белата куќа од 1863 година.

Melania Trump

Како безброј пати досега, Меланија уште еднаш побара помош од својот долгогодишен стилист и дизајнер Ерве Пјер за создавање на беспрекорно модно издание.

Својот познат клиент Пјер реши да го облече во модел на строг твид капут потпишан од познатото италијанско дуо Долче и Габана, што беше претставено пред јавноста како дел од нивната минатогодишна колекција готови за облека, наменета за сезоната есен-зима.

Melania Trump

Иако станува збор за палто од минатогодишната колекција на италијанскиот бренд, на некои страници сепак е достапен за продажба по цена од скоро 2 илјади евра.

Melania Trump

Со ласкава миди должина, палтото откри црн модел на кожено здолниште до колена додека Меланија се преместуваше на масата со мисирката, за кое се вели дека е дело на нејзиниот личен стилист, а носејќи го, уште еднаш докажа дека не е имуна на актуелните модни трендови.

Melania Trump

Целото издание го заокружи со пар црни салонки со беж капак на прстите, кои личат на препознатливите модели со потпис на Шанел, а тоа се чевли со потпис на нејзиниот омилен дизајнер на чевли, Маноло Бланик.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Законот на бројот 3 се заснова на афирмација и едноставна заповед: „Сè што правите ќе ви се врати тродупло“. Универзумот сака да постигнете сè...

Green Tea

Џени Ривет, личен тренер на принцезата Дајана, откри која рутина за фитнес е одговорна за формата на Лејди Ди и самодовербата што ја имаше...

Fool Moon

Нема ниту еден познат актер од периодот на поранешна Југославија, на кого политичката пауза во 1990/91 година. не му ја комплицираше неговата кариера до...

Cotton Club

Новопечената прва дама на Америка Џил Бајден (69) ги изненади сите на инаугурацијата на нејзиниот сопруг Џо Бајден (78) со избирање фустан со потпис...

Advertisement