Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Меланија засекогаш ја напушти Белата куќа во одличен стил: костум на Chanel и чанта од 50.000 евра!

Меланија Трамп ја напушти Белата куќа. Но, како и секогаш, таа го стори тоа со многу стил...

Меланија и Доналд Трамп денеска ја напуштија Белата куќа. Таа ја заслужи титулата прва дама на модата. И навистина, има многу беспрекорни стајлинзи што „искрено“ ќе ни недостасува Меланија.

Ќе ја паметиме по смелите комбинации, по палтата и потпетиците на славниот бренд Кристијан Лабутан. Нè научи како да носиме мал црн фустан, но и машки костуми.

Исто така, ја напушти Белата куќа во одличен стил и за последен пат воодушеви со својот моден избор пред да се пензионира надвор од секојдневните рефлектори. Со овој стајлинг таа ја истакна својата витка фигура и го докажа својот добар вкус повторно блескајќи во црн елегантен комплет.

Меланија беше облечена целосно во црно, носеше јакна Chanel, црни очила за сонце и алигаторска торба со потпис Hermes, која вреди повеќе од 50.000 американски долари. Нејзините црни ракавици и препознатливата облека за во салон ја надополнуваа моќниот аутфит.

Патем, додека ги извршуваше должностите на првата дама, Меланија бескрупулозно потроши милиони на нејзината многу скапа гардероба – но затоа секогаш изгледаше беспрекорно.

Секако, барем во модна смисла, Меланија секогаш знаеше што сака и како да го претстави. Тоа го покажа со последното појавување во Белата куќа, давајќи им домашна задача на нејзините наследници.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Една година откако бремена одеше на модната ревија на Шанел, Џиџи Хадид се врати од породилно отсуство на пистата за новата колекција на Версаче...

Fool Moon

Талентирана, вредна, имагинативна, уникатна – така на најкраток начин можеше да се опише Нина Симоне, музичка дива која се бореше за граѓанските права со...

Fool Moon

Ако сакате интровертна личност, првата пречка да ве запознаат подобро е нивната срамежливост. Од таа причина, треба да имате повеќе разбирање од вообичаено, во...

Fool Moon

Припадниците на овој хороскопски знак сакаат да заведуваат, не се срамат да се препуштат на разни видови задоволства во спалната соба, а партнерите често...

Advertisement