Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Меланија во фустан од 3.700 долари: Овој модел одговара на секоја градба, крие вишок килограми и го истакнува струкот! (ФОТО)

Меланија Трамп никогаш не престанува да воодушевува со своите модни избори.

Првата дама на Америка ја покажа својата завидна фигура во темносин миди фустан без ракави, кога заедно со нејзиниот сопруг Доналд Трамп беше домаќин на премиерот на Израел и неговата сопруга во Белата куќа.

Меланија за оваа празнична прилика носеше моден фустан од Прада. Тегет фустан во должина на миди со бел вез, совршено ја прифати совршената фигура на првата дама која никогаш не престанува да ја воодушевува јавноста со своите паметни модни избори. Елегантно, но и шик издание, Меланија ја надополни со бела облека за салонки со висока потпетица.

Фустанот во линија е секогаш безбедно решение, обидувајќи се да скриете некои вишок килограми, но и да го потенцирате струкот. Меланија знае дека нема грешка со овој рез, па затоа често одлучува за овој популарен женски модел.

Како и обично, првата дама не претерува со накит, но и со шминка. Засенчените очи и светлиот кармин се нејзин заштитен знак, како и лабавата коса со малку посветли прамени.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Wall Street

Да почнеме со лошите вести – за жал, ниту една од овие жени не се најде на оваа листа благодарение на нивната работа, имено,...

Fool Moon

Форест Гамп, главниот јунак на филмската адаптација на истоимениот роман на Винстон Грум од 1986 година, доби најмногу гласови. Филмот на Роберт Земекис од...

Cotton Club

Во тековниот, октомвриски број на списанието ELLE, ќе најдете моден едиторијал под наслов „Misfits“ кој ја покажува убавината и односот на младите генерации од...

Green Tea

Таа има 50 години и е најубавото тело во Холивуд. Џенифер Лопез очигледно има добри гени, но работи и многу напорно за да ги...