Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Марк Џејкобс повторно го шокираше модниот свет

„Ова е колекција за мажи, како и за жени“ – така ја објасни својата нова колекција.

Во време кога дизајнерите и брендовите го преиспитуваат модниот свет, ветеранот Марк Џејкобс ни го дава својот поглед на иднината со сосема нова колекција наречена Небо.

“Небото е колекција на полисекс заснована врз омилените мотиви на мојот бренд: субверзија, тинејџерски соништа, девојчиња момчиња и момчиња девојчиња. Тоа се истите луѓе кои го сочинуваа светот на мојот бренд во последните 30 години и сега им давам нов контекст, за денешната генерација “, објасни Марк во соопштението за печатот.

Цените на парчињата се движат од 45 до 395 американски долари и секако, поради уметничкиот пристап и провокативниот концепт, ќе бидат добро прифатени од публиката погодена од Корона кризата во сите делови на светот и повеќе нема да инвестираат во екстремно скапи дизајнерски парчиња.

Тоа е првенствено колекција што слави личен стил и самоизразување, што е уште поочигледно кога ќе погледнете како е снимен lookbook – на социјалните мрежи се појавија фотографии од обожаватели на неговиот бренд.

Кој знае, можеби ова е иднината на модната индустрија.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Меган Маркл е критикувана за новите фотографии! Ова е прва официјална фото-сесија на војводата по одрекувањето од кралските титули. Меган Маркл и принцот Хари...

Fool Moon

Древните индиски мудреци „риши“ биле вистински научници за нивното време. Иако ги немаа на располагање техничките достигнувања со кои науката денес открива фантастични работи...

Cotton Club

Силната и многу заводлива боја на црвено вино е создадена за есенска шминка, а тоа ќе доминира на лицето, па затоа ќе биде доволно...

Fine Living

Тоа е време од годината кога нашите домови се повеќе се исполнуваат со топли, сочни и рафинирани ароми на миризливи свеќи. Мирисите се многу...