Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Маестрален есенски стил: Беспрекорна стилизација на едноставен џемпер во изведба на кралицата Летиција

La reine Letizia d’Espagne visite l'exposition consacrée au peintre espagnol Goya ŕ la Fondation Beyeler ŕ Bâle (Suisse), le 8 octobre 2021. Queen Letizia attends "Goya Exhibition" at Beyeler Foundation. Basel, Switzerland - October 8, 2021.,Image: 637188362, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: POOL-AGENCE / Bestimage / Profimedia

Изборот на нијанси, како и материјалот, е она што придонесува за одличниот стил на Нејзиното Височество.

Кон крајот на минатата недела, кралицата Летиција отпатува во посета на градот Базел, Швајцарија, за да ја отвори изложбата посветена на сликарот Франциско Гоја.

Нејзиното Височество уште еднаш маѓепса со својот елегантен изглед потпишан од шпанскиот моден бренд за бавна (одржлива) мода „Coming“, со што уште еднаш ја изрази својата поддршка за шпанската мода.

„Is Coming“ е создаден во Мадрид на крајот на 2019 година под водство на Констан Хернандез.

Лошата вест е што не можеме целосно да го копираме изгледот на оваа кралица, бидејќи облеката што ја донесе (очекувано) е распродадена.

Шпанската кралица остана доследна на нејзиниот беспрекорен стил, кој се базира на добро скроена облека изработена од природни материјали и класични додатоци, а изборот на нијанси и материјали е она што прави огромна разлика и каде може да се насети нејзиниот личен печат.

Во оваа прилика, кралицата Летиција се одлучи за темнозелен џемпер од волна со тркалезно деколте и широки ракави и здолниште со брокат со молив во ист тон. Целиот стајлинг е заокружен со класичен пар салонки во совршена темна нијанса, како и мини ватиран чанта во иста боја.

Погледнете го овој магичен есенски изглед во кој сме заљубени во нашата галерија!

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fine Living

Многу сопственици на куќи денес, барем оние што можат да дизајнираат свој дом, избираат винарски визби како една од клучните простории… Кога треба да...

Wall Street

Просторот за криптовалути сега вреди над 2 трилиони долари, и сите од производители на автомобили од висока класа до луксузни туристички компании се борат...

Fool Moon

Пинк често се смета за женствена, несериозна, нежна, романтична … но низ историјата ја носеа моќни жени кои беа незаборавни во фустани во различни...

Cotton Club

Новиот простор од 800 квадратни метри ќе го содржи најдоброто од овој бренд, вклучувајќи колекции Ready-to-Wear, чанти, чевли и додатоци. Исто така, ќе содржи...

Advertisement