Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Луј Витон ја претставува првата зимска колекција посветена на скијањето

Ни претстои фантастична скијачка сезона, а Луј Витон веќе почна да ја покажува својата капсулна колекција која е целосно посветена на скијањето.

Покрај облека и модни додатоци, колекцијата вклучува и нови модели на скијачки чизми TERRIRORY и POLAR. Колекцијата вклучува најлонски хеланки, џемпери, волнени и свилени паркови, водоотпорни јакни, ракавици, марами од свила и кашмир, мини фустани и плетени кои одлично ја надополнуваат колекцијата LV SKI.

Рекламната кампања е снимена со манекенките Ајда Хајнер и Кристин Линдсет на снежните падини.

Покрај облеката и модните додатоци кои се неопходни за зимската сезона, LV претставува и скии. Изработени од јадро од дрво и обложени со иконски монограм од алуминиумска легура, скиите доаѓаат во ограничена колекција од само 200 парчиња и на спортски начин ја заокружуваат колекцијата LV SKI.

„Здив на свеж воздух. Идеални за зимска надморска височина, парчињата во LV Ski претставуваат печатен алпски пејзаж, во портокалови нијанси што потсетува на зајдисонце“, вели Луј Витон.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Има голема разлика во годините меѓу овие познати парови, но иако се на мета на секојдневни критики, нивната љубов нема граници. Големата разлика во...

Green Tea

Дали знаевте дека ова овошје е природен лек за холестерол, крвен притисок и циркулација? Во написот што следи откријте ги сите негови придобивки за...

Cotton Club

Денот на вљубените е совршена можност да се препуштите на љубовта, а доколку сакате малку да ја подигнете температурата и да го направите овој...

Wall Street

Суперхероите можат да постигнат големи подвизи, вклучувајќи и милиони долари, а за тоа сведочи и продажбата на уникатната страница од стрипот Спајдермен, која неодамна...

Advertisement