Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Лили Роуз Деп го воодушеви Азурниот брег со ретро облека на Chanel: Ќерката на Џони Деп го засени дури и изгледот на нејзиниот татко во Кан…

Сè додека Лил Роуз Деп не се појави во Кан, сите зборуваа за нејзиниот татко – Џони Деп.Познатиот холивудски актер Џони Деп беше првата ѕвезда на Канскиот фестивал. Првиот филм го сними по напорното судење со Амбер Херд, а притоа за прв пат се појави пред толпата новинари и одговараше на прашања поврзани со периодот во кој траеше судењето.

Поради ова, тој доби големо медиумско внимание, но сето тоа малку падна во сенка кога неговата ќерка – Лили Роуз зачекори на црвениот тепих во Кан.

Лили, актерка и модел, моментално е ѕвезда на хит серијата “Идол”, таа ги воодушеви сите со ретро издание на Chanel.

Ова е нејзино враќање на Азурниот брег на познатиот фестивал после шест годишна пауза од 2017 година, а со овој аутфит во еден здив ја надомести оваа пауза.Овој фустан еднаш го носеше Хелен Кристенсен, позната данска манекенка. Странските медиуми опишуваат дека Лили изгледала како директно да излезе од модната писта од деведесетите, од ерата на славниот Карл Лагерфелд.

Останува нејасно дали овој фустан е извлечен од архивата или макотрпно реконструиран специјално за младата ѕвезда. Мини фустанот со везени светки нема прерамки, има цвет во централниот дел и е така исечен што до израз доаѓа обликот на телото на младата актерка.

Лили го стилизираше својот изглед со елегантни проѕирни оперски ракавици и соодветни црни чорапи, на многу сличен начин како парчето беше стилизирано на пистата кога беше првично претставено.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Пејачката Лана Дел Реј беше уловена од папараците на плажа во Рио де Жанеиро, а во преден план е нејзиниот изглед кој многу се...

Green Tea

Ако сте работеле неуморно цел живот за да станете еден од најбогатите луѓе на планетата, ќе ви биде простено што сакате да забавите, да...

Cotton Club

Познатата оскаровка Џесика Честејн изгледаше одлично пред студиото на NBC во Њујорк. За снимањето на Today Show, 46-годишната актерка се одлучи за комбинација на...

Fool Moon

Познатиот холивудски актер и заводник Ал Пачино чека дете со својата девојка Нур Алфала, која е во осмиот месец од бременоста. Оскаровецот (83) и...

Advertisement