Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Лејди Гага ја симболизира самодовербата и индивидуалноста во новата кампања за парфеми „Валентино“

Поубава од кога било, ексцентричната поп sвезда на главниот јунак е нова рекламна кампања за парфемот Voce Viva.

Ексцентричната Лејди Гага глуми во филмот, нова рекламна кампања за мирисот на Валентино, „Voce Viva“. Филмот е снимен за време на карантин во Лос Анџелес, и е соработка помеѓу уметничкиот директор Валентино, Пјерпаоло Пичиоли и режисерот Хармони Корин.

Во преден план е Гага облечена во фустан на Валентино во шумата близу Лос Анџелес. “Се чувствував силно и живо, слушајќи го мојот глас како одекнува во шумата додека пеев во овој фустан. Ме потсети на мојата слобода и како можам да ја доживеам магијата што ја сакам за сите”, рече Гага.

Гага пее лесна верзија на „Sine From Above“ од нејзиниот последен албум Chromatica, проследена со хор на гласови и различни лица. Иако е позната по својот ексцентричен изглед, Гага има минимална шминка во видеото. Акцентот е на веѓите и беспрекорна кожа, додека нејзините усни се малку нагласени со кармин во розова нијанса.

Пичиоли го опишува крајниот резултат како „прослава на еднаквоста“. Филмот со порака „Мојот глас, мојата сила“ ги повикува „луѓето да ги споделат своите вредности, разновидност и верувања со својот глас“, наведува куќата. “Мојот глас е она за што се залагам, тоа е изјава за мојата индивидуалност. Гласот е жив. Има свој живот. Тоа е сила на природата. Природата е силна. Важно е како го користите”, вели Гага.

Парфемот Voce Viva е нова „топла“ ароматична креација на позната куќа. Содржи белешки од италијански бергамот, цвет од портокал, ванила и кристал мов. Шишињата содржат иконски детали за марката.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

По кратка пауза поради коронавирусот, Меланија Трамп повторно му се придружи на сопругот на претседателската турнеја. Како и секогаш, таа го поддржа својот сопруг...

Cotton Club

Комбинациите на облека на sвездите на уличниот стил имаат многу да ни кажат за модата и трендовите секоја сезона, а тоа не се однесува...

Fool Moon

Серијата „Сексот и Градот“ својата прва епизода ја емитуваше за 6 милиони гледачи ширум светот на 6 јуни 1998 година. Со текот на времето,...

Fine Living

Statement лустерите се хит дизајн за ентериер веќе некое време. Ова се раскошни висечки уреди кои го осветлуваат и разубавуваат домот. Лустерите некогаш се...

Advertisement