Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Лелеави фустани, неонски панталони и многу синџири: колекција пролет / лето 2021 Викторија Бекам

Викторија Бекам, учесничка на модната недела во Лондон, наместо традиционална ревија, ги претстави својот изглед и мини-филм во кој глумеа само четири модели.

Видеото е снимено во Викторија Миро, омилената галерија за современа уметност на Викторија во источен Лондон, со музика на Лејди Блекберд.

Презентацијата на колекцијата 2021 година ја отвори Викторија Бекам со инспиративен говор (благодарение на сценското искуство). Но, таа не зборуваше за тешките периоди низ кои сега поминуваме сите. „Искрено можам да кажам дека нема ништо во оваа колекција што не би носела сама. И тоа не се случува секогаш, – рече Викторија. – Понекогаш навистина правам силуети само за модни писти. За време на карантин, носев многу фармерки, многу маици, многу кошули. Но, сега жените сакаат слобода, и јас ја давам “.

Што видовме? Силуети од 1970-тите. Широки свилени фустани, мавтани панталони, раскопчани кошули, природни бои. Црна, бела, песочна и неонска зелена боја. Femенствена силуета со коски – нагласен струк и гради. Широки палта, опуштени меки линии.

Вие навистина ќе сакате да носите такви работи.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Удобен џемпер од кашмир е „must have“ во есенските и зимските сезони. Не е важно дали повторно работите од дома или сепак одите во...

Fool Moon

Фановите на едно од најпознатите и контроверзни семејства во реалноста, кланот Кардашијан-Џенер, беа непријатно изненадени од веста дека најмладата сестра на Кардашијан, 36-годишната Клои,...

Cotton Club

Италијанскиот луксузен бренд Fendi речиси ја ланираше својата Mr. Doodle колекција… Како што можеби претпоставувате, оваа колекција ја означува нивната единствена соработка со Mr....

Fool Moon

Викторија од Шведска Кога еден ден ќе го наследи тронот, таа ќе стане четвртата жена во историјата што ќе се најде на шведскиот трон,...

Advertisement