Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Лежерен, а сепак елегантен и привлечен: МАКСИ ФУСТАН ВО КОМБИНАЦИЈА СО ПАНТАЛОНИ НА АНЏЕЛИНА ЏОЛИ…

Анџелина Џоли моментално е во Рим на снимањето на филмот „Без крв“ во кој главната улога ја игра Салма Хајек, а режијата ја потпишува Анџелина.

Деновиве Анџелина Џоли ги шармира минувачите низ улиците на Рим во лежерни и опуштени комбинации кои многу лесно се копираат.

Слободното време познатата актерка го искористи да ужива во обиколката на градот со своите ќерки, а по тој повод е фотографирана нејзината необична комбинација која сигурно со голема радост би ја понеле со себе.

Анџелина е позната како голем љубител на едноставната елеганција и неутрални тонови, а така изгледала и на овој топол ден во Италија. Дека ја сака Италија покажа со својата модна комбинација потпишана од Алберта Ферети, позната италијанска дизајнерка.

Нејзиниот интересен аутфит се состои од макси фустан со големи набори и шлицови до градите, па панталоните или шорцевите се неопходни под оваа креација. Холивудската ѕвезда се одлучи за панталони во идентична боја, како и слични рамни сандали кои со голема кафена чанта го направија овој аутфит неоспорен.Лежерната елеганција е заштитен знак на Анџелина Џоли, па таа имаше незабележителен накит и големи очила за сонце кои одлично и прилегаат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement