Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Ласкаат на секоја фигура и се исклучително практични: Овие фустани треба секогаш да ги имате во гардеробата

Фустаните со копчиња, кои изгледаат како кошула, убедливо доминираат во модната сцена во последните сезони. Освен што им ласкаат на секоја фигура, тие се идеално решение во деновите кога не знаете што да облечете, лесни се за стил и претставуваат модел на облекување кој совршено ќе се вклопи во стилот на облекување кога се движите од постудени во потопли месеци на годината.

Како и секоја сезона, многу дизајнерски брендови заедно со популарните улични продавници се обидуваат да понудат мноштво модели на кошули – фустани за сечиј вкус и стил. По зимските попусти, полиците во продавниците се полни со пролетни новини, вклучително и нови модели на кошули и фустани, кои ги докажаа безброј пати како сојузници во гардеробите на многу љубители на модата.

Благодарение на леснотијата на комбинирање, тие претставуваат идеален модел на фустан во преодниот период. На ниски температури, таа ќе формира хармонична целина со топли парчиња облека како џемпери со поло јаки, најлони и трендовски чизми, додека во пролетните месеци ќе блесне во комбинација со отворени чевли или патики и тенка јакна како на пример безвременски мантил за дожд.

Постојат безброј можности за носење кошула – фустани и со тоа претставуваат профитабилна модна инвестиција, а за вас ги одбравме најубавите модели од сегашните колекции со потпис на познати дизајнерски брендови и продавници на улиците.

Reserved
Reserved
Marks & Spencer
COS

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Нашата кожа е составена од повеќе од 50 проценти керамид (церамид), затоа не треба да изненадува што оваа состојка игра витална улога во одредувањето...

Green Tea

Дали е паметно да се елиминира шеќерот целосно од вашата исхрана? Ограничувањето на слатките воопшто не е од корист, и може да биде опасно...

Cotton Club

Синоќешните награди „Златен глобус“ и покрај комбинираниот.н. „phygital“ формат нè враќаше во оние безгрижни времиња кога по доделувањето на наградите би сурфале по Интернет...

Fool Moon

Изненадување нè очекува на 18 март: филмот „Justice League“, чиј автор е Зaк Снајдер, ќе биде објавен на HBO Max. Пред премиерата, беа објавени...

Advertisement