Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кристина Агилера го демонстрира стилот на 2000-тите и изгледа подобро од кога било!

Очигледно е дека ѕвездите почнале да ги гледаат објавите на Инстаграм како уметничка форма на изразување.

Трендовите на 90-тите и 2000-тите години се преплетуваат, се надоврзуваат и се рекреираат веќе неколку години, а новото издание е претставено од Кристина Агилера. Позирајќи во виолетова боди и кожни панталони од дизајнерката Maisie Willen, Кристина изгледа како вистинска поп-икона од 2000-тите. Инаку, психоделичните дизајни на Maisie Willen веќе добија популарност благодарение на Ким Кардашијан, Кајли Џенер, Џорџи Смит и многу други, но овој пат познатата пејачка претстави малку поинаков, сјаен пастелен дизајн на кој не наидуваме често.

За целокупниот неодолив впечаток придонесоа проѕирните очила, како и чантата Chanel во форма на Рубикова коцка, која дебитирала во 2004 година и тоа на топ моделот Лији Кебеда.

Што се однесува до изгледот на убавината, постои и препознатлива палета на бои инспирирана од 2000-тите години, а Кристина со својот целосен имиџ покажала дека нејзините години не ѝ можат ништо и дека претходните две децении само придонеле за нејзината привлечност.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Fool Moon

Дали ви се допаѓа? Шерон Стоун сите ја познаваме како актерка, а таа веќе долго време има едно, да речеме, хоби. Имено, sвездата на...

Four Seasons

„Секој има соништа. Само, не се сите реализирани. Хозе Паронела сонувал еден ден да изгради замок во посебен дел на Австралија. И, тој го...

Green Tea

Наместо скапи производи, секогаш можете да се свртите кон природни производи за нега на коса. Нивната предност е што тие не само што се...

Fool Moon

Долги години, 57-годишниот актер Бред Пит беше познат како еден од најатрактивните во Холивуд. На неговиот шарм не се спротивставија многу жени, меѓу кои...

Advertisement