Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кралот на зимската гардероба: ниту Кети Холмс не може без најпосакуваното парче облека на сезоната

Како што обично се случува во пресрет на големите празници, прослави и повремени дружења во кругот на семејството, во последен момент обично сфаќаме дека итно ни треба нешто од продавницата.

Се чини дека токму тоа и се случи на Кејти Холмс, која скокна во блиската продавница во нејзината населба, њујоршката 4-та авенија, во пресрет на Денот на благодарноста.

И покрај тоа што денот бил ветровит и ладен, таа лефтерно без многу топла облека, направила брзо пазарење на едноставна облека.

Заедно со класичните фармерки, таа го носеше најпосакуваното парче облека во сезоната.

Се разбира, тоа е добар стар џемпер. Плетените џемпери се неизбежен дел од зимската гардероба и доминираат во комбинациите на облека во оваа сезона.

Кети е голема обожавателка на плетените парчиња која обожава да носи џемпери во приватно време, но знае и како да ги избере за одење на некои настани.

Потоа, таа избира модели малку поразлични од стандардните, па на отворањето на еден ресторан во Њујорк дошла во џемпер од бел кашмир.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Дојде денот Доналд и Меланија, американскиот претседател и прва дама во заминување да ги напуштат Белата куќа и Вашингтон! Двојката се појави на церемонијата...

Fool Moon

Типот на личност, кој денес често го нарекуваат INFJ, Карл Јунг го сметал за најубав и редок. Што стои зад кратенката INFJ? Едноставно: интровертно,...

Fool Moon

“Веганизмот дефинитивно влијае позитивно на вештините за водење љубов. Тоа сум го слушнала многу пати од други луѓе, и самата сум веган, па затоа...

Cotton Club

Поранешниот супермодел очигледно добро се снаоѓа и за време на изолацијата. Иако нема класични емисии поради пандемијата на коронавирусот, Хелена им приреди вистинско „жешко“...

Advertisement