Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Кралицата Летиција: Потпетици што ќе ги преживеат (не) очекуваните есенски дождови

Шпанската кралица Летиција внесе свеж воздух на облачниот и ветровит ден во Мадрид. Таа отишла на состанок во комбинација на облека во која доминирала прекрасната розова боја.

Убавата кралица од глава до пети беше облечена во парчиња од модната куќа Хуго Бос, кому му дава доверба во повеќето ситуации за кои е потребен елегантен деловен стајлинг.

Така беше овој пат кога се упати на состанок во AECC. Изгледаше фантастично во едноставен розов костум под кој имаше класична бела блуза.

Исто така, веројатно постоеше најудобната варијанта на облека за живеење со висока блокада на потпетицата што овозможува многу полесен (и побезбеден) чекор. Станува збор за моделот Мејфер, кој го потпишува и Хуго Бос.

Овој вид на лакирани чевли е всушност одличен за променливиот есенски период бидејќи многу подобро го издржуваат дождот отколку моделите во класична мазна или четкана кожа. Вториот натопува брзо, а лакираните модели сепак ќе бидат малку полесно да ги одбијат (не) очекуваните есенски дождови.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

Cotton Club

Не толку одамна, американскиот бренд Rowing Blazers го лансираше легендарниот џемпер „Принцеза Дајана“ со слатки овци. Не е тајна дека Лејди Ди била икона...

Fool Moon

Ако го обожававте филмот Титаник, секакo не заради трагедијата, туку заради искрената љубовна приказна на Роуз и Џек, или цел живот сонувавте дека ќе...

Four Seasons

Светли бои како портокалова, тиркизна и розова, симетрија, носталгија за минатото во старите возови, телефонски штандови и заборавени сообраќајни знаци, хотели и светилници …...

Fool Moon

За разлика од другите хороскопи, бурманскиот хороскоп се потпира на денот во неделата кога сте родени наместо на годината. Астрологијата постои скоро онолку време...