Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

КОЛЕКЦИЈА НА ЛУКСУЗ И ПЕРФОРМАНСИ – MCLAREN & APL патики

Производителот на луксузни суперавтомобили McLaren Automotive и APL, бренд за атлетски обувки со високи перформанси, го претставија новиот модел на APL McLaren HiSpeed ​​патики во три впечатливи нови бои.

Ова е втора колекција од палета на луксузни патики која црпи инспирација од легендарните суперавтомобили и хиперавтомобили на McLaren.Новата колекција на обувки на APL и McLaren Automotive ги издигнува дизајнот, перформансите, технологијата и конструкцијата во категоријата луксузни обувки.

„Следејќи го претежно позитивниот прием на првата колекција на тренери APL McLaren HiSpeedTM, соработувавме со APL за да воведеме нови возбудливи бои во колекцијата инспирирани од живоста, динамиката и енергијата на нашите суперавтомобили. И McLaren и APL се лидери во своите области и се посветени на поместување на границите на дизајнот и технологијата за подобрени перформанси, што ја прави оваа соработка толку совршена“, рече Џорџ Бигс, директор за продажба и маркетинг,McLaren Automotive.

2023 APL McLaren HiSpeed ​​патиките се достапни во три нови бои: Magenta/Pristine – магента претставуват динамични перформанси и карактеристики на возење во комбинација со жолти бои – почит на луксузниот начин на живот на APL и McLaren;Pristine/Tan/Midnight – начин на живот инспириран од боја која црпи инспирација од ентериерите на McLaren и француската ривиера; Црно/бело – ажурирано издание на историската најпродавана боја на APL.

Патиките APL McLaren HiSpeed ​​се достапни за 619,95 евра на AthleticPropulsionLabs.com и во главната продавница на APL во Лос Анџелес.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Green Tea

Добро утро!” – оваа реченица не е без причина. Ако добро го започнеме денот, голема е веројатноста дека и остатокот од денот ќе биде...

Cotton Club

Во Мајами, Флорида, се одржа светската премиера на филмот „Магичен Мајк: Последниот танц“. Во тој град, познат по забавите и незаборавните ноќи, се одвива...

Wall Street

Ким Кардашијан конечно беше таа што ја направи победничката понуда за парче редок накит со дијаманти, кое беше продадено од аукциската куќа Sotheby’s на...

Route 66

Ова е најмоќниот производствен Aston Martin досега, и најбрзиот DBS досега. Достапен во Coupe и Volante форма, DBS770 Ultimate ќе се произведува во строго...

Advertisement