Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

Cotton Club

Колекцијата Jacquemus x Nike го освои светот и се распродаде за неколку минути!

Колекцијата Jacquemus x Nike од нив е апсолутно тема на модниот свет денес! Новата соработка на големата француска модна куќа Jacquemus и брендот Nike го освои светот, а во прилог говори и фактот што сите парчиња од новата колекција се распродадени веднаш, а поради големата посетеност сајтот во одреден момент падна и купувањето беше оневозможено. Откако повторно проработи, сите парчиња беа веќе распродадени.

Дизајнерските модели зрачат со пастелни бои, елеганција со спортски парчиња, но и основни модели во неутрални нијанси. Активната облека е изработена на малку поинаков начин, со исечоци карактеристични за моделите на Jacquemus и swossh метални детали кои даваат доза на спортски стил. Спортската облека сега уште еднаш потврди дека е многу резервирана за модниот свет, слушајќи ги потребите на новите генерации и светските трендови.

Jacquemus x Nike kolekcija

Колекцијата вклучува 15 минималистички парчиња облека, два пара патики и капа со кофа, а дефинитивно потврдува дека се работи за многу успешен потфат кој го привлече вниманието и растот на продажбата на модниот бренд.

Сепак, не грижете се, доколку сакате парче од новата колекција, сметајте на тоа повторно да биде во продажба на платформата Nike SNKRS на 10 септември.

Jacquemus x Nike
Jacquemus x Nike
Jacquemus x Nike
Jacquemus x Nike
Jacquemus x Nike
Jacquemus x Nike kolekcija
Jacquemus x Nike kolekcija

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

Four Seasons

Денес овој плоштад повторно блесна, а благодарение на граѓаните и властите кои го зачуваа неговиот историски шарм и автентичност, ја носи титулата најголем средновековен...

Green Tea

И покрај тоа што веќе е во шестата деценија, сепак изгледа многу подобро од многу девојки во триесеттите години. Никол Мичел Марфи, поранешна манекенка...

Route 66

Во текот на изминатите три години од своето основање, Little Car Company со седиште во Велика Британија се прослави со создавање прекрасни, рачно изработени...

Fool Moon

Актерката Скарлет Јохансон (37) е на одмор со пријателите и сопругот Колин Џост на јахта во Хемптонс, а во оваа прилика познатата русокоса предизвика...

Advertisement